Moti në Londër

21 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
15-18
Fair Pothuajse i kthjellët
5°
1 m/s - perëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
2°
1 m/s - jugperëndim
22 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
3°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
4°
1 m/s - veri-veriperëndim
12-18
Cloudy I vrenjtur
7°
1 m/s - verilindje
18-24
Cloudy I vrenjtur
7°
1 m/s - verilindje
23 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fog Mjegull
6°
1 m/s - verilindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
6°
2 m/s - lindje-verilindje
12-18
Cloudy I vrenjtur
6°
1 m/s - lindje-verilindje
18-24
Cloudy I vrenjtur
5°
1 m/s - veri-verilindje
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
4°
1 m/s - veri-verilindje
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06-12
Cloudy I vrenjtur
3°
1 m/s - veri
12-18
Cloudy I vrenjtur
5°
0 m/s - jug
18-24
Cloudy I vrenjtur
4°
0 m/s - perëndim-jugperëndim
25 Janar E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
1 m/s - juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
4°
1 m/s - jug-juglindje
12-18
Cloudy I vrenjtur
7°
<1 mm
3 m/s - jug-juglindje
18-24
Cloudy I vrenjtur
6°
2 m/s - jug-juglindje
26 Janar E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
8°
3 m/s - jug
06-12
Cloudy I vrenjtur
7°
<1 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
12-18
Rain showers Shi
10°
1 mm
5 m/s - jugperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
27 Janar E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
4°
2 m/s - jugperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
7°
6 m/s - jug-jugperëndim
12-18
Cloudy I vrenjtur
10°
<1 mm
9 m/s - jug-jugperëndim
18-24
Light rain Shi
11°
<1 mm
11 m/s - jug-jugperëndim
28 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain Shi
12°
3 mm
12 m/s - jug-jugperëndim
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
7 m/s - veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
<1 mm
8 m/s - jugperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
9 m/s - perëndim-jugperëndim
29 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
8 m/s - perëndim-jugperëndim
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
7 m/s - perëndim-jugperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
6 m/s - jugperëndim
18-24
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
8 m/s - jugperëndim
30 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
10°
<1 mm
10 m/s - jug-jugperëndim
06-12
Rain Shi
13°
1 mm
10 m/s - jugperëndim
12-18
Heavy rain Shi i madh
13°
5 mm
9 m/s - jugperëndim

Londër

Londra është kryeqyteti i Britanisë së madhe. Londra është një nga qytetet më të zhvilluara në botë dhe gjithashtu vizitohet nga shumë turistë sepse aty ndodhen shumë ndërtesa dhe vënde interesante si: Shtëpia e Parlamentit, Kulla e Londrës, Pallati Mbretëror etj.