Moti në Milano

14 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
4°
3 m/s - lindje-verilindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
3 m/s - lindje-verilindje
12-18
Cloudy I vrenjtur
8°
0 m/s - veri
18-24
Rain Shi
10°
2 mm
4 m/s - lindje
15 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Heavy rain Shi i madh
8°
12 mm
6 m/s - lindje-juglindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
3 m/s - jug
12-18
Rain Shi
9°
3 mm
0 m/s - jug-juglindje
18-24
Cloudy I vrenjtur
7°
1 m/s - jugperëndim
16 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
6°
0 m/s - lindje
07-13
Rain Shi
6°
4 mm
1 m/s - verilindje
13-19
Rain Shi
8°
3 mm
0 m/s - lindje-juglindje
19-01
Rain Shi
8°
3 mm
2 m/s - veri-veriperëndim
17 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
7°
2 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
07-13
Rain showers Shi
6°
1 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
<1 mm
1 m/s - veriperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
<1 mm
1 m/s - juglindje
18 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
1 m/s - lindje-verilindje
07-13
Light rain showers Reshje të lehta shiu
4°
<1 mm
1 m/s - veri
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
2 m/s - lindje
19-01
Heavy rain Shi i madh
7°
7 mm
2 m/s - verilindje
19 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Heavy rain Shi i madh
8°
10 mm
5 m/s - lindje-verilindje
07-13
Heavy rain Shi i madh
8°
15 mm
0 m/s - perëndim-veriperëndim
13-19
Heavy rain Shi i madh
9°
5 mm
2 m/s - veri
19-01
Heavy rain Shi i madh
9°
5 mm
1 m/s - verilindje
20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
9°
1 mm
1 m/s - verilindje
07-13
Light rain Shi
8°
<1 mm
0 m/s - veriperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
11°
<1 mm
0 m/s - jug-juglindje
19-01
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
1 m/s - perëndim-jugperëndim
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
8°
1 m/s - jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
8°
<1 mm
0 m/s - jug
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
0 m/s - jug-juglindje
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
1 m/s - lindje-verilindje
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
7°
<1 mm
1 m/s - veri-verilindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
8°
<1 mm
0 m/s - lindje-verilindje
13-19
Cloudy I vrenjtur
10°
1 m/s - lindje
19-01
Cloudy I vrenjtur
10°
<1 mm
0 m/s - lindje-juglindje
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
9°
2 m/s - lindje

Milano

Milano është qyteti i dytë më i madh i Italisë, kryeqyteti i Provincës së Milanos dhe rajonit të Lombardisë në Italinë Veriore. Milano ka rreth 1,3 milion banorë, provinca e Milanos ka rreth 3,1 milion banorë dhe zona metropolitane jetojnë rreth 7 milion banorë.