Moti në Cyrih

28 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
2 m/s - 1.9
21:00
Mjegull
16°
0
2 m/s - 1.8
00:00
Mjegull
13°
0
2 m/s - 2

Kambanë alarmi: Ja sa kanë humbur akull akullnajat e Zvicrës në dy vite

2023-09-28 15:17:40
29 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
11°
0
2 m/s - 1.5
12:00
Pjesërisht me re
24°
0
4 m/s - 4
18:00
Pjesërisht me re
18°
0
3 m/s - 3.4
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
2 m/s - 2.2
30 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
12°
0
1 m/s - 0.9
12:00
Pjesërisht me re
19°
0
1 m/s - 1.4
18:00
Pothuajse i kthjellët
17°
0
2 m/s - 2.2
00:00
Pjesërisht me re
11°
0
1 m/s - 1.4
01 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
8°
0
1 m/s - 1.4
12:00
Me diell
21°
0
1 m/s - 0.8
18:00
I kthjellët
18°
0
1 m/s - 0.9
00:00
Pjesërisht me re
13°
0
1 m/s - 1.2
02 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0
0 m/s - 0.4
12:00
Pjesërisht me re
24°
0
1 m/s - 0.9
18:00
Pjesërisht me re
17°
0
2 m/s - 2.2
00:00
I kthjellët
13°
0
2 m/s - 1.8
03 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
12°
0
2 m/s - 1.6
12:00
Shi i madh
24°
5
4 m/s - 3.6
18:00
Shi
15°
2.5
2 m/s - 2
00:00
Pjesërisht me re
12°
0
2 m/s - 1.9
04 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
10°
0
1 m/s - 1.4
12:00
Pjesërisht me re
15°
0
5 m/s - 4.8
18:00
Pjesërisht me re
11°
0
3 m/s - 2.5
00:00
Pothuajse i kthjellët
7°
0
2 m/s - 1.6
05 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
6°
0
2 m/s - 1.9
12:00
Pjesërisht me re
15°
0
5 m/s - 4.5
18:00
I kthjellët
10°
0
2 m/s - 2.2
00:00
I kthjellët
5°
0
2 m/s - 1.9
06 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
5°
0
1 m/s - 0.5
12:00
Pjesërisht me re
17°
0
1 m/s - 0.6
18:00
I kthjellët
15°
0
1 m/s - 1.1
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
0 m/s - 0.4
07 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
7°
0
1 m/s - 0.6
12:00
Pjesërisht me re
19°
0
0 m/s - 0.2
18:00
Pjesërisht me re
15°
0
1 m/s - 1.3

Cyrih

Zyrihu (gjer: Zürich) është qytet më i madh në Zvicër (banorë 366.145 sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2004 ; hapësira e qytetit 1.091.732 km²) dhe kryeqytet i kantonit të Zürich. Qyteti është qendër tregtare dhe biznesi në Zvicer, dhe llogaritet njëri nga dy qytetet globale (krahas Zhenevës).