Moti në Frankfurt

28 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
3 m/s - 2.6
21:00
Pjesërisht me re
17°
0
2 m/s - 2.3
00:00
Pjesërisht me re
15°
0
2 m/s - 2.2

Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Shqipëri

2023-09-28 17:33:27
29 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0
2 m/s - 2.1
12:00
Pjesërisht me re
25°
0
7 m/s - 6.5
18:00
Pjesërisht me shi
19°
0.7
3 m/s - 3.1
00:00
Pjesërisht me re
16°
0
3 m/s - 3.3
30 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
10°
0
2 m/s - 1.7
12:00
Pjesërisht me re
18°
0
1 m/s - 1.2
18:00
Pjesërisht me re
14°
0
2 m/s - 2
00:00
Pothuajse i kthjellët
11°
0
1 m/s - 1.3
01 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
8°
0
2 m/s - 1.6
12:00
Pothuajse i kthjellët
20°
0
2 m/s - 1.9
18:00
Pjesërisht me re
16°
0
2 m/s - 2.2
00:00
Pjesërisht me re
13°
0
2 m/s - 1.6
02 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
10°
0
2 m/s - 1.6
12:00
Me diell
22°
0
2 m/s - 1.9
18:00
Pjesërisht me re
21°
0
1 m/s - 0.9
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
2 m/s - 2.1
03 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
16°
0.4
4 m/s - 4.2
12:00
Pjesërisht me re
20°
0.1
6 m/s - 6.2
18:00
I kthjellët
16°
0
4 m/s - 4.4
00:00
Pjesërisht me re
11°
0
3 m/s - 3.1
04 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
10°
0
4 m/s - 4
12:00
Pjesërisht me shi
17°
0.5
7 m/s - 6.5
18:00
I kthjellët
12°
0
4 m/s - 3.9
00:00
Pothuajse i kthjellët
8°
0
2 m/s - 1.9
05 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
7°
0
1 m/s - 1.3
12:00
Pjesërisht me re
16°
0
1 m/s - 1
18:00
I kthjellët
11°
0
2 m/s - 2.1
00:00
I kthjellët
6°
0
2 m/s - 1.8
06 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
5°
0
2 m/s - 1.5
12:00
Pjesërisht me re
17°
0
2 m/s - 1.8
18:00
I kthjellët
12°
0
2 m/s - 2
00:00
Pjesërisht me re
7°
0
1 m/s - 1.3
07 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
7°
0
2 m/s - 1.5
12:00
Pjesërisht me re
20°
0
2 m/s - 2.1
18:00
Pjesërisht me re
18°
0
2 m/s - 1.5

Frankfurt

Frankfurti mbi Main (gjerm. Frankfurt am Main) (ital. Francoforte sul Meno) është një qytet në jugperëndim të Gjermanisë dhe gjendet në qendër të zonave me të rëndesishme ekonomike të vendit. Ai është qyteti më i madh i landit të Hesenit. Me mbi 660.000 banorë Frankfurti radhitet për nga madhësia e qyteteve gjermane në vendin e pestë pas Berlinit, Hamburgut, Mynihut dhe Këlnit.