Moti në Paris

28 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
18:00
Pjesërisht me re
18°
0
2 m/s - 2.1
21:00
Pothuajse i kthjellët
18°
0
4 m/s - 3.7
00:00
Pjesërisht me re
18°
0
5 m/s - 4.5

Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Shqipëri

2023-09-28 17:33:27
29 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
18°
0.1
6 m/s - 5.6
12:00
Pjesërisht me re
20°
0
7 m/s - 6.6
18:00
Pothuajse i kthjellët
16°
0
3 m/s - 2.9
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
2 m/s - 2.4
30 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
9°
0
1 m/s - 1
12:00
Pothuajse i kthjellët
19°
0
1 m/s - 1.4
18:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0
2 m/s - 2.2
00:00
Pothuajse i kthjellët
12°
0
3 m/s - 2.7
01 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0
3 m/s - 2.7
12:00
Pjesërisht me re
23°
0
3 m/s - 2.7
18:00
I kthjellët
19°
0
2 m/s - 2.1
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
2 m/s - 2
02 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
12°
0
2 m/s - 1.8
12:00
Pothuajse i kthjellët
25°
0
3 m/s - 3.1
18:00
Pjesërisht me re
22°
0
3 m/s - 2.6
00:00
Pjesërisht me re
21°
0
5 m/s - 4.9
03 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Shi
17°
2.1
5 m/s - 5.3
12:00
Me diell
19°
0
7 m/s - 6.9
18:00
Pjesërisht me re
14°
0
2 m/s - 2.2
00:00
I kthjellët
12°
0
3 m/s - 3
04 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
11°
0
4 m/s - 3.6
12:00
Pjesërisht me re
18°
0
5 m/s - 5.1
18:00
Pjesërisht me re
13°
0
2 m/s - 2.4
00:00
Pjesërisht me re
9°
0
2 m/s - 2
05 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
7°
0
2 m/s - 1.9
12:00
Pjesërisht me re
17°
0
4 m/s - 3.5
18:00
I kthjellët
13°
0
3 m/s - 2.9
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
3 m/s - 2.8
06 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
8°
0
2 m/s - 2.4
12:00
Pothuajse i kthjellët
20°
0
3 m/s - 3.2
18:00
Pjesërisht me re
18°
0
3 m/s - 2.6
00:00
Pjesërisht me re
15°
0
3 m/s - 3
07 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
14°
0
3 m/s - 3.2
12:00
Pjesërisht me re
23°
0
4 m/s - 3.7
18:00
I kthjellët
20°
0
3 m/s - 3.4

Paris

Parisi është kryeqyteti i shtetit të Francës dhe krahinës së Île-de-France (ishulli i Francës) dhe qyteti më i madh i Francës. Në tekstet e moçme latine Parisi emërohet edhe Lutetia apo Lutezia. Lumi Sena e ndan qytetin në një dy pjesë. Pjesa veriore dhe pjesa jugore (rive gauche „bregu i majtë“). Parisi zyrtarisht numëron 2.138.551 banorë.