Moti në Romë

28 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
18:00
I kthjellët
22°
0
2 m/s - 2.4
21:00
I kthjellët
20°
0
1 m/s - 1.4
00:00
I kthjellët
18°
0
3 m/s - 2.5

Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Shqipëri

2023-09-28 17:33:27
29 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
16°
0
4 m/s - 3.6
12:00
Me diell
27°
0
2 m/s - 2.3
18:00
I kthjellët
21°
0
2 m/s - 2.4
00:00
I kthjellët
17°
0
2 m/s - 2.4
30 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0
4 m/s - 3.9
12:00
Pothuajse i kthjellët
27°
0
3 m/s - 2.6
18:00
I kthjellët
21°
0
2 m/s - 2.1
00:00
I kthjellët
16°
0
2 m/s - 2.4
01 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
15°
0
4 m/s - 3.7
12:00
Me diell
28°
0
1 m/s - 1.3
18:00
I kthjellët
21°
0
1 m/s - 1.4
00:00
I kthjellët
16°
0
2 m/s - 2.3
02 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
14°
0
3 m/s - 2.7
12:00
Me diell
27°
0
2 m/s - 1.5
18:00
I kthjellët
20°
0
2 m/s - 1.6
00:00
I kthjellët
17°
0
2 m/s - 1.6
03 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
15°
0
2 m/s - 2.2
12:00
Pjesërisht me re
28°
0
2 m/s - 1.7
18:00
Pothuajse i kthjellët
19°
0
2 m/s - 1.7
00:00
Pjesërisht me re
16°
0
1 m/s - 0.8
04 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
16°
0
1 m/s - 1.3
12:00
Pjesërisht me re
25°
0
3 m/s - 3.4
18:00
Pjesërisht me re
20°
0
2 m/s - 2
00:00
I kthjellët
17°
0
2 m/s - 1.5
05 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
16°
0
3 m/s - 2.6
12:00
Me diell
27°
0
3 m/s - 2.9
18:00
I kthjellët
20°
0
5 m/s - 4.6
00:00
Pothuajse i kthjellët
14°
0
4 m/s - 3.6
06 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
13°
0
4 m/s - 3.6
12:00
Me diell
24°
0
2 m/s - 1.6
18:00
I kthjellët
18°
0
1 m/s - 1.4
00:00
I kthjellët
12°
0
3 m/s - 2.8
07 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
10°
0
3 m/s - 3.2
12:00
Me diell
23°
0
1 m/s - 0.9
18:00
I kthjellët
17°
0
2 m/s - 1.9

Romë

Roma është kryeqyteti i Italisë, kryeqyteti i rajonit Lacio dhe kryeqendra e Provincës së Romës. Me mbi 2.900.000 banorë në 1,285.3 km2 (496,3 sq mi), ajo është edhe qyteti më i madh dhe më i populluar i vendit. Qyteti është i vendosur në pjesën qendrore-perëndimore të gadishullit italian, në lumin Tiber.