Lajme nga Bota

Dita botërore kundër shkretëzimit dhe thatësirës
17Qer
Dita botërore kundër shkretëzimit dhe thatësirës

Sot, me 17 qershor në mbarë botën shënohet Dita Botërore e Luftës kundër Shkretëzimit d...

Grenlanda humbi dy miliardë ton akull, një gjë shumë e pazakontë
16Qer
Grenlanda humbi dy miliardë ton akull, një gjë shumë e pazakontë

Mbi 40 % e Grenlandës ka përjetuar një humbje të një sasie të lartë të akullit, e cila...

Çmendet moti në Gjermani, dhjetëra të lënduar nga breshri (Video)
13Qer
Çmendet moti në Gjermani, dhjetëra të lënduar nga breshri (Video)

Autoritetet gjermane njoftuan se të paktën 20 persona janë lënduar nga...