Moti në Antalya

26 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
2 m/s - veri-veriperendim
12-18
Light rain Shi
21°
<1 mm
2 m/s - juglindje
18-24
Rain Shi
19°
4 mm
1 m/s - veri-veriperendim
27 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - veri
06-12
Clear sky E qartë
14°
1 m/s - veri
12-18
Clear sky E qartë
21°
2 m/s - jug
18-24
Fair Pothuajse e qartë
19°
2 m/s - jug
28 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
1 m/s - veri
06-12
Fair Pothuajse e qartë
13°
2 m/s - veri-veriperendim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
3 m/s - jug
15-21
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
2 m/s - jug-juglindje
21-03
Clear sky E qartë
17°
1 m/s - veri-veriperendim
29 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky E qartë
14°
1 m/s - veri-veriperendim
09-15
Fair Pothuajse e qartë
21°
0 m/s - perendim-jugperendim
15-21
Clear sky E qartë
22°
3 m/s - jug-juglindje
21-03
Clear sky E qartë
18°
1 m/s - verilindje
30 Prill
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky E qartë
15°
1 m/s - veri
09-15
Clear sky E qartë
20°
0 m/s - veri
15-21
Fair Pothuajse e qartë
22°
2 m/s - jug
21-03
Clear sky E qartë
18°
2 m/s - veri-verilindje
1 Maj
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
3 m/s - veri
09-15
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
1 m/s - veri-veriperendim
15-21
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
2 m/s - jug
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - veri-veriperendim
2 Maj
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Light rain Shi
14°
<1 mm
2 m/s - veri-veriperendim
09-15
Rain showers Shi
18°
2 mm
1 m/s - lindje-juglindje
15-21
Light rain Shi
20°
<1 mm
3 m/s - jug
21-03
Fair Pothuajse e qartë
17°
2 m/s - veri
3 Maj
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Fair Pothuajse e qartë
15°
2 m/s - veri
09-15
Fair Pothuajse e qartë
19°
1 m/s - veri-veriperendim
15-21
Clear sky E qartë
21°
4 m/s - jug
21-03
Fair Pothuajse e qartë
17°
2 m/s - veri
4 Maj
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky E qartë
14°
2 m/s - veri-veriperendim
09-15
Clear sky E qartë
21°
4 m/s - veriperendim
15-21
Clear sky E qartë
23°
4 m/s - jug
21-03
Clear sky E qartë
17°
1 m/s - veri-verilindje
5 Maj
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky E qartë
13°
1 m/s - veri-verilindje
09-15
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
1 m/s - juglindje

Antalya

Antalya ka verë të nxehtë dhe të thatë dhe dimër të butë dhe me shi. Rreth 300 ditë të vitit është me diell. Temperatura mesatare e detit është midis 16 °C në dimër dhe 27 °C në verë. Temperatura e lartë e regjistruar ka arritur në 45 °C në korrik, ndërsa më e ulëta u regjistrua në shkurt me −4 °C.

Harta Antalya