Moti në Cyrih

19 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-06
Heavy rain Shi i madh
19°
4 mm
1 m/s - lindje-juglindje
06-12
Rain Shi
19°
4 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
12-18
Rain Shi
19°
3 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
18-24
Heavy rain Shi i madh
20°
7 mm
0 m/s - jugperëndim
20 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain Shi
17°
4 mm
0 m/s - juglindje
06-12
Heavy rain Shi i madh
17°
6 mm
0 m/s - perëndim-veriperëndim
12-18
Rain Shi
17°
4 mm
2 m/s - veri-veriperëndim
18-24
Rain Shi
17°
4 mm
3 m/s - veri
21 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Heavy rain Shi i madh
15°
7 mm
1 m/s - verilindje
06-12
Light rain Shi
14°
<1 mm
1 m/s - veri-verilindje
12-18
Cloudy I vrenjtur
18°
4 m/s - lindje-verilindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
3 m/s - verilindje
22 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
13°
1 m/s - verilindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
14°
2 m/s - verilindje
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
20°
2 m/s - veri-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
19°
1 m/s - lindje-juglindje
23 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
1 m/s - veri-verilindje
08-14
Clear sky I kthjellët
15°
1 m/s - veri-verilindje
14-20
Clear sky I kthjellët
24°
1 m/s - verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
22°
1 m/s - verilindje
24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
16°
1 m/s - veri-verilindje
08-14
Clear sky I kthjellët
17°
0 m/s - veri
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
26°
0 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
0 m/s - juglindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
19°
0 m/s - juglindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
20°
0 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
27°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
23°
1 m/s - jug
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
1 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
20°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
26°
2 m/s - perëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
23°
1 m/s - perëndim
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
1 m/s - jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
25°
2 m/s - perëndim
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
21°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - jugperëndim

Cyrih

Zyrihu (gjer: Zürich) është qytet më i madh në Zvicër (banorë 366.145 sipas regjistrimit të popullsisë së vitit 2004 ; hapësira e qytetit 1.091.732 km²) dhe kryeqytet i kantonit të Zürich. Qyteti është qendër tregtare dhe biznesi në Zvicer, dhe llogaritet njëri nga dy qytetet globale (krahas Zhenevës).