Moti në Frankfurt

20 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
23-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
1 m/s - perëndim
21 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
15°
1 m/s - veriperëndim
06-12
Clear sky I kthjellët
11°
1 m/s - veri-verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
21°
0 m/s - lindje-verilindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
1 m/s - lindje-juglindje
22 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
2 m/s - verilindje
06-12
Clear sky I kthjellët
12°
2 m/s - verilindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
1 m/s - lindje-verilindje
18-24
Clear sky I kthjellët
25°
1 m/s - lindje-verilindje
23 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
17°
2 m/s - verilindje
06-12
Clear sky I kthjellët
14°
2 m/s - verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
25°
2 m/s - lindje-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
23°
1 m/s - lindje-verilindje
24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
17°
3 m/s - verilindje
08-14
Clear sky I kthjellët
17°
2 m/s - verilindje
14-20
Clear sky I kthjellët
28°
1 m/s - lindje-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
25°
1 m/s - lindje-verilindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
19°
2 m/s - lindje-verilindje
08-14
Clear sky I kthjellët
19°
1 m/s - lindje-verilindje
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
30°
0 m/s - lindje-juglindje
20-02
Clear sky I kthjellët
27°
0 m/s - veri
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
19°
2 m/s - verilindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
20°
1 m/s - lindje-verilindje
14-20
Rain showers Shi
30°
1 mm
2 m/s - lindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
25°
1 m/s - verilindje
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
21°
2 m/s - verilindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
21°
2 m/s - verilindje
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
29°
1 m/s - jug-juglindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
26°
1 m/s - lindje
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
21°
1 m/s - lindje-juglindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
0 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
30°
2 m/s - jug-jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
27°
0 m/s - jugperëndim
29 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
1 m/s - verilindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
21°
1 m/s - lindje-verilindje
14-20
Rain Shi
27°
1 mm
1 m/s - jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
25°
2 m/s - perëndim
30 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain showers Shi
21°
1 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
20°
1 m/s - lindje

Frankfurt

Frankfurti mbi Main (gjerm. Frankfurt am Main) (ital. Francoforte sul Meno) është një qytet në jugperëndim të Gjermanisë dhe gjendet në qendër të zonave me të rëndesishme ekonomike të vendit. Ai është qyteti më i madh i landit të Hesenit. Me mbi 660.000 banorë Frankfurti radhitet për nga madhësia e qyteteve gjermane në vendin e pestë pas Berlinit, Hamburgut, Mynihut dhe Këlnit.