Moti në Londër

20 Tetor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
22-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
4 m/s - veri
21 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
9°
4 m/s - veri
06-12
Rain Shi
9°
1 mm
5 m/s - veri
12-18
Cloudy I vrenjtur
13°
4 m/s - veri
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
3 m/s - veri
22 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
2 m/s - veri
06-12
Fog Mjegull
5°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
0 m/s - veri-veriperëndim
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
12°
1 m/s - veri
23 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
8°
1 m/s - lindje-juglindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
9°
1 m/s - verilindje
12-18
Cloudy I vrenjtur
14°
2 m/s - lindje
19-01
Rain Shi
12°
1 mm
2 m/s - lindje-juglindje
24 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
11°
1 mm
1 m/s - jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
11°
1 m/s - jugperëndim
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
13°
3 m/s - jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
2 m/s - jugperëndim
25 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
3 m/s - jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
7°
2 m/s - jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
15°
4 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
13°
5 m/s - jug-jugperëndim
26 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
5 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
4 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Clear sky I kthjellët
17°
5 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Clear sky I kthjellët
12°
2 m/s - jug
27 Tetor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-06
Clear sky I kthjellët
11°
2 m/s - jug
06-12
Clear sky I kthjellët
11°
2 m/s - jug-juglindje
12-18
Clear sky I kthjellët
19°
5 m/s - jug
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
2 m/s - jug
28 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
3 m/s - jug-jugperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
15°
3 m/s - jugperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
5 m/s - perëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
29 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
7°
4 m/s - perëndim-jugperëndim
12-18
Light rain Shi
12°
<1 mm
6 m/s - perëndim-jugperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
30 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
6°
1 m/s - perëndim-veriperëndim

Londër

Londra është kryeqyteti i Britanisë së madhe. Londra është një nga qytetet më të zhvilluara në botë dhe gjithashtu vizitohet nga shumë turistë sepse aty ndodhen shumë ndërtesa dhe vënde interesante si: Shtëpia e Parlamentit, Kulla e Londrës, Pallati Mbretëror etj.