Moti në Nju Jork

18 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
19-24
Fair Pothuajse i kthjellët
25°
3 m/s - jug-juglindje
19 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
24°
2 m/s - jug
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
1 m/s - jug-jugperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
30°
3 m/s - jug
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
28°
2 m/s - jug-jugperëndim
20 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
23°
2 m/s - veri-verilindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
28°
2 m/s - lindje-verilindje
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
27°
3 m/s - jug-juglindje
21 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
1 m/s - jug
06-12
Rain showers Shi
23°
1 mm
1 m/s - jug
14-20
Heavy rain showers Me pikla shiu
29°
5 mm
3 m/s - jug
20-02
Light rain showers Reshje të lehta shiu
24°
<1 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
22 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
24°
1 m/s - jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
25°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
30°
4 m/s - perëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
27°
3 m/s - perëndim
23 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
2 m/s - veri
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
1 m/s - veriperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
26°
2 m/s - perëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
23°
2 m/s - veriperëndim
24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
19°
2 m/s - veri-verilindje
08-14
Clear sky I kthjellët
20°
2 m/s - veri
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
26°
2 m/s - veri
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
2 m/s - veri-verilindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
3 m/s - veri-verilindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
19°
4 m/s - verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
3 m/s - lindje
20-02
Clear sky I kthjellët
19°
4 m/s - lindje-juglindje
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
17°
3 m/s - lindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
3 m/s - lindje-verilindje
14-20
Cloudy I vrenjtur
23°
3 m/s - lindje-juglindje
20-02
Rain Shi
20°
2 mm
2 m/s - lindje-verilindje
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Light rain showers Reshje të lehta shiu
20°
<1 mm
1 m/s - verilindje
08-14
Clear sky I kthjellët
21°
1 m/s - veri-veriperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
27°
3 m/s - jug
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
4 m/s - jug-juglindje
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
3 m/s - jug-jugperëndim

Nju Jork

New York City, shkurt New York (shkurtesa: NYC ose NY), zyrtarisht Qyteti i Nju Jorkut (City of New York) për ta dalluar atë nga shteti i Nju Jorkut, në të cilin bën pjesë, është qyteti më i populluar në Shtetet e Bashkuara dhe qendra e zonës metropolitane të Nju Jorkut, porta krysore për emigracionin e ligjshëm në Shtetet e Bashkuara dhe një nga aglomeratët urbanë më të populluar në botë. Nju Jorku ushtron një ndikim të rëndësishëm në tregëti, financë, media, art, modë, kërkime shkencore, teknologji, arsim dhe argëtim. Në Nju Jork e ka selinë Organizata e Kombeve të Bashkuara, duke e bërë Nju Jorkun një qendër të rëndësishme për diplomacinë ndërkombëtare dhe kryeqytetin kulturor dhe financiar të botës.