Moti në Oslo

19 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
2 m/s - veri
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
1 m/s - veri
12-18
Cloudy I vrenjtur
11°
2 m/s - veri
18-24
Cloudy I vrenjtur
11°
1 m/s - jug-jugperëndim
20 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
1 m/s - veri-verilindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
0 m/s - veri-verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
11°
1 m/s - jug-jugperëndim
18-24
Fair Pothuajse i kthejllët
17°
1 m/s - jugperëndim
21 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthejllët
11°
1 m/s - veri
06-12
Fair Pothuajse i kthejllët
9°
1 m/s - veri-verilindje
14-20
Clear sky I kthjellët
19°
2 m/s - jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
1 m/s - jug
22 Shtator E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
1 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
1 m/s - lindje-verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
2 m/s - jug-juglindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
2 m/s - jug-jugperëndim
23 Shtator E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
11°
1 m/s - lindje-juglindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
12°
1 m/s - lindje-verilindje
14-20
Cloudy I vrenjtur
15°
1 m/s - lindje
20-02
Cloudy I vrenjtur
13°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
24 Shtator E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
11°
1 m/s - verilindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
10°
1 m/s - lindje
14-20
Cloudy I vrenjtur
15°
2 m/s - jug
20-02
Cloudy I vrenjtur
13°
1 m/s - jug-juglindje
25 Shtator E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
12°
2 mm
3 m/s - verilindje
08-14
Rain Shi
11°
3 mm
3 m/s - lindje-verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
3 m/s - lindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
2 m/s - jug
26 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
11°
1 m/s - lindje-verilindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
9°
1 m/s - lindje-verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
2 m/s - juglindje
20-02
Cloudy I vrenjtur
12°
2 m/s - jug-jugperëndim
27 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
10°
1 m/s - veriperëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
11°
2 m/s - veri-veriperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
14°
2 m/s - jug-jugperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
12°
1 m/s - jug-juglindje
28 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
10°
2 m/s - veri

Oslo

Osloja është kryeqyteti i Norvegjisë dhe komunë në qarkun Oslo. Ka një sipërfaqe 454 km² dhe popullsi 607292 banorë. Në këtë qytet banojnë edhe shqiptarë, shumica e tyre nga Kosova dhe Maqedonia.