Moti në Romë

19 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-06
Clear sky I kthjellët
22°
1 m/s - veri-veriperëndim
06-12
Clear sky I kthjellët
20°
1 m/s - lindje-verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
31°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
18-24
Clear sky I kthjellët
29°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
20 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
22°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
06-12
Clear sky I kthjellët
20°
1 m/s - veri-verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
33°
2 m/s - perëndim
18-24
Clear sky I kthjellët
30°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
21 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
0 m/s - jug-jugperëndim
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
21°
0 m/s - juglindje
12-18
Clear sky I kthjellët
33°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
26°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
22 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
23°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
08-14
Clear sky I kthjellët
24°
1 m/s - verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
33°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
28°
3 m/s - jugperëndim
23 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
25°
0 m/s - juglindje
08-14
Rain showers Shi
25°
1 mm
2 m/s - veri
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
33°
0 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
29°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
24°
1 m/s - verilindje
08-14
Rain Shi
24°
1 mm
2 m/s - veri-verilindje
14-20
Light rain showers Reshje të lehta shiu
31°
<1 mm
0 m/s - jug
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
26°
2 m/s - veri
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
22°
2 m/s - verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
2 m/s - verilindje
14-20
Clear sky I kthjellët
31°
3 m/s - perëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
27°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
23°
1 m/s - lindje-verilindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
23°
2 m/s - verilindje
14-20
Clear sky I kthjellët
31°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
28°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
23°
1 m/s - lindje-verilindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
23°
1 m/s - verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
31°
3 m/s - perëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
27°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
23°
0 m/s - veri-verilindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
23°
2 m/s - verilindje

Romë

Roma është kryeqyteti i Italisë, kryeqyteti i rajonit Lacio dhe kryeqendra e Provincës së Romës. Me mbi 2.900.000 banorë në 1,285.3 km2 (496,3 sq mi), ajo është edhe qyteti më i madh dhe më i populluar i vendit. Qyteti është i vendosur në pjesën qendrore-perëndimore të gadishullit italian, në lumin Tiber.