Moti në Shtutgart

19 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-06
Heavy rain Shi i madh
19°
10 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
06-12
Light rain showers Reshje të lehta shiu
19°
<1 mm
2 m/s - jugperëndim
12-18
Cloudy I vrenjtur
21°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
18-24
Cloudy I vrenjtur
22°
1 m/s - veri-veriperëndim
20 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
18°
2 m/s - veriperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
16°
2 m/s - veri-veriperëndim
12-18
Rain Shi
19°
1 mm
2 m/s - veri
18-24
Rain Shi
18°
2 mm
1 m/s - veri-veriperëndim
21 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain Shi
15°
1 mm
1 m/s - perëndim-jugperëndim
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
1 m/s - verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
19°
1 m/s - lindje
22 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
13°
1 m/s - lindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
1 m/s - lindje-verilindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
2 m/s - lindje-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
20°
2 m/s - verilindje
23 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
16°
1 m/s - jug-juglindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
2 m/s - lindje
14-20
Clear sky I kthjellët
26°
3 m/s - lindje
20-02
Clear sky I kthjellët
22°
1 m/s - lindje-verilindje
24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
16°
1 m/s - lindje
08-14
Clear sky I kthjellët
16°
1 m/s - jug
14-20
Clear sky I kthjellët
27°
1 m/s - lindje-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
23°
2 m/s - veri-verilindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
18°
2 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
19°
2 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
28°
1 m/s - veriperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
24°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
2 m/s - jugperëndim
08-14
Clear sky I kthjellët
19°
2 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
26°
3 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
23°
2 m/s - perëndim
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
18°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
17°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
25°
3 m/s - perëndim
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
22°
3 m/s - perëndim
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
18°
3 m/s - perëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
17°
2 m/s - perëndim-veriperëndim

Shtutgart

Shtutgarti është kryeqyteti i shtetit gjerman të Baden-Württemberg në Gjermaninë jugperëndimore. Qyteti shtrihet në mes të Pyjeve të Zezë dhe Alpet Swabian në të ashtuquajturën gondolë Stuttgart, e cila përbëhet nga luginat e një numri të lumenjve dhe lumenjve që rrjedhin në lumë Neckar. Qyteti ka rreth 600,000 banorë, dhe është qyteti kryesor për një zonë metropolitane me mbi 3 milionë banorë.