Moti në Stamboll

15 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
15-18
Clear sky I kthjellët
22°
4 m/s - veri-verilindje
18-24
Clear sky I kthjellët
19°
4 m/s - veri-verilindje
16 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
17°
3 m/s - verilindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
18°
3 m/s - verilindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
2 m/s - verilindje
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
4 m/s - veri-verilindje
17 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
2 m/s - veri-verilindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
2 m/s - veri-verilindje
12-18
Fair Pothuajse i kthjellët
22°
1 m/s - veri-verilindje
18-24
Clear sky I kthjellët
19°
3 m/s - veri-verilindje
18 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
2 m/s - verilindje
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
1 m/s - verilindje
09-15
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
1 m/s - verilindje
15-21
Clear sky I kthjellët
22°
1 m/s - veriperëndim
21-03
Fair Pothuajse i kthjellët
18°
3 m/s - verilindje
19 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
2 m/s - verilindje
09-15
Cloudy I vrenjtur
19°
2 m/s - verilindje
15-21
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
4 m/s - veri
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
3 m/s - verilindje
20 Tetor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Fair Pothuajse i kthjellët
18°
2 m/s - lindje-verilindje
09-15
Cloudy I vrenjtur
19°
2 m/s - verilindje
15-21
Clear sky I kthjellët
21°
5 m/s - veri-verilindje
21-03
Clear sky I kthjellët
17°
3 m/s - verilindje
21 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
2 m/s - verilindje
09-15
Fair Pothuajse i kthjellët
18°
3 m/s - verilindje
15-21
Clear sky I kthjellët
22°
5 m/s - veri-verilindje
21-03
Fair Pothuajse i kthjellët
18°
5 m/s - verilindje
22 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
3 m/s - verilindje
09-15
Clear sky I kthjellët
18°
4 m/s - verilindje
15-21
Fair Pothuajse i kthjellët
21°
5 m/s - verilindje
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
3 m/s - verilindje
23 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Cloudy I vrenjtur
16°
2 m/s - veri-verilindje
09-15
Light rain showers Reshje të lehta shiu
18°
<1 mm
2 m/s - veri-verilindje
15-21
Cloudy I vrenjtur
19°
7 m/s - veri-verilindje
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
4 m/s - verilindje
24 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Fair Pothuajse i kthjellët
18°
4 m/s - verilindje
09-15
Light rain showers Reshje të lehta shiu
19°
<1 mm
4 m/s - veri-verilindje
15-21
Clear sky I kthjellët
20°
6 m/s - verilindje
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
3 m/s - verilindje

Stamboll

Stambolli, i njohur ndërkombëtarisht si İstanbul, është qyteti dhe porti më i madh i Turqisë. Është qendra kryesore kulturore, ekonomike dhe industriale në vendë. Me një popullsi prej rreth 14,8 milion banorë, është një nga qytetet më të populluara në botë.