Moti në Vjenë

19 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
2 m/s - veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
5 m/s - veriperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
4 m/s - veri
20 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
2 m/s - veriperëndim
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
3 m/s - perëndim-veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
2 m/s - veriperëndim
18-24
Clear sky I kthjellët
16°
1 m/s - veri
21 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
10°
2 m/s - veri
06-12
Clear sky I kthjellët
8°
1 m/s - lindje
12-18
Clear sky I kthjellët
17°
4 m/s - juglindje
20-02
Clear sky I kthjellët
14°
4 m/s - juglindje
22 Shtator E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
11°
5 m/s - juglindje
08-14
Clear sky I kthjellët
11°
6 m/s - juglindje
14-20
Clear sky I kthjellët
20°
8 m/s - jug-juglindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
5 m/s - juglindje
23 Shtator E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
5 m/s - juglindje
08-14
Fair Pothuajse i kthejllët
14°
6 m/s - juglindje
14-20
Rain Shi
24°
1 mm
6 m/s - jug-juglindje
20-02
Rain showers Shi
17°
4 mm
8 m/s - perëndim
24 Shtator E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
15°
6 m/s - perëndim-veriperëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
14°
4 m/s - perëndim-veriperëndim
14-20
Fair Pothuajse i kthejllët
19°
4 m/s - perëndim
20-02
Fair Pothuajse i kthejllët
16°
2 m/s - perëndim
25 Shtator E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
13°
2 m/s - perëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthejllët
14°
1 m/s - jugperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
24°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Heavy rain Shi i madh
18°
6 mm
3 m/s - veriperëndim
26 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthejllët
15°
5 m/s - perëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
21°
6 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
17°
5 m/s - perëndim
27 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
15°
3 m/s - perëndim-veriperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
0 m/s - jugperëndim
14-20
Fair Pothuajse i kthejllët
22°
3 m/s - juglindje
20-02
Clear sky I kthjellët
18°
4 m/s - juglindje
28 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
15°
2 m/s - jug-juglindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
0 m/s - jug-juglindje

Vjenë

Viena është kryeqyteti i Austrisë dhe poashtu një shtet federal (gjermanisht Bundesland). Më 2011 Viena kishte mbi 1.700.000 banorë dhe është pra qyteti me popullsinë më të madhe në Austri. Në Vienë e kanë qendrën shumë organizata ndërkombëtare si OPEC, OSBE, ONEA dhe OKB (përkrah New York-ut dhe Gjenevës).