Rrebeshe shiu në pak minuta, uji mbush rrugët në Gjilan [Foto]

Rrebeshe shiu në pak minuta, uji mbush rrugët në Gjilan [Foto]

Sot në tërë territorin e Kosovës ka mbretëruar mot i ligë, me rrebeshe shiu, era, breshër dhe bubullima.

Në disa qytete ka patur reshje më të mëdha, duke shkaktuar edhe përmbytje. Në disa foto mund të shihni se si rrugët janë vërshuar nga shiu në qendër të Gjilanit.

Sipas parashikimit të Motilokal.com moti reshjet e shiut pritet të vazhdojnë edhe gjatë ditëve në vijmë kryesisht gjatë fundjavës./Motilokal.com