Kështu pritet të jetë moti për ndeshjen Shqipëri – Francë

Kështu pritet të jetë moti për ndeshjen Shqipëri – Francë

Sonte duke filluar nga ora 20:45 në “Air Albania” Kombëtarja shqiptare në futboll do të zhvillon lojën e fundit për kualifikime Euro 2020 me kombëtaren e Francës.

Tifozët e shqiptarë tashme kanë filluar të përgatiten për t’i përkrahur lojtarët dhe kombëtaren e tyre. Pasi ndeshja zhvillohet në mbrëmje të gjithë dëshirojnë të dinë se si do të jetë moti.

Sipas parashikimit të motilokal.com, moti për ditën e sotme do të jetë me vranësira. Temperaturat gjatë ditës do të jenë deri në 21 °C, kurse në mbrëmje do të arrijnë deri në 17 °C. Era do të fryjë 2 m/s në drejtim të lindjes. /Motilokal.com