Tundet Tirana nga lëkundjet e forta të tërmeti

Tundet Tirana nga lëkundjet e forta të tërmeti

Ankthi dhe frika si duket nuk do të largohen nga qytetarët shqiptarë pas goditjeve të tërmeteve që po ndodhin prej muajit shtator. Një tjetër tërmet ka dridhur mëngjesin e sotëm Tiranën.  

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, rreth orës 10:09, është regjistruar një tërmet me magnitudë 3.7, me epiqendër 15 kilometra në lindje të Tiranës me konkretisht fshatin Shëngjergj 10 kilometra në jug të Krrabës. /Motilokal.com