Sot mot me shi në Maqedoninë e Veriut

Sot mot me shi në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë Veriore do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje shiu. Temperaturat do të jenë 12 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 1 m/s në drejtim të veriut.

E enjtja do të mbajë mot me vranësira. Temperaturat pritet të lëvizin prej 10 deri në 14 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 1 m/s në drejtim të lindje-verilindjes. /Motilokal.com