Lajme nga Botë

Shkencëtarët zbulojnë sasi të pazakonta metani Saturn
28Kor
Shkencëtarët zbulojnë sasi të pazakonta metani Saturn

Sipërfaqja e akullt e Enceladusit ka tërhequr prej kohësh vëmendjen dhe kureshtjen e sh...

Mijëra shkencëtarë apelojnë për ndryshime urgjente në mbrojtje të Tokës
28Kor
Mijëra shkencëtarë apelojnë për ndryshime urgjente në mbrojtje të Tokës

Mijëra shkencëtarë përsëritën thirrjet për veprim të menjëhershëm mbi krizën e klimës n...

Ndryshimet klimatike: 11-vjeçari ecën 321 kilometra për të rritur ndërgjegjësimin
28Kor
Ndryshimet klimatike: 11-vjeçari ecën 321 kilometra për të rritur ndërgjegjësimin

Një djalë 11-vjeçar ka filluar tё ecë pёr 321 kilometra nga shtëpia e tij në Yorkshire...