Lajmet e fundit

Publikohen pamje të mushkërive të pacientit të infektuar me koronavirus! ‘Njerëzit duhet ta marrin seriozisht’
28Mar
Publikohen pamje të mushkërive të pacientit të infektuar me koronavirus! ‘Njerëzit duhet ta marrin seriozisht’

Një pamje që tregon realitetin virtual se sa shpejt koronavirusi përhapet nëpër mushkër...

E pabesueshme/ Fotografi kap momentet dramatike kur dhelpra hidhet në miun e vogël në dëborë
28Mar
E pabesueshme/ Fotografi kap momentet dramatike kur dhelpra hidhet në miun e vogël në dëborë

Fotografi gjerman Johnny Krüger, ka kapur një foto të pabesueshme në një moment dramati...

COVID-19/ Shkon në 197 numri i të prekurve, 10 viktima në vend
28Mar
COVID-19/ Shkon në 197 numri i të prekurve, 10 viktima në vend

11 raste të reja, dy pacientë ndërruan jetë, shkon në 10 numri i viktimave, der...

Nga sot nis izolimi total i Shqipërisë
28Mar
Nga sot nis izolimi total i Shqipërisë

Që nga dita e sotme (e shtunë), duke filluar nga ora 13:00 e deri të hënën në orën 05.0...

Rritet bilanci i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri
27Mar
Rritet bilanci i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

Mbrëmjen e sotme në spitalin Infektiv të Tiranës ka ndërruar jetë një paciente 52-vjeça...

Shënohen edh dy raste të reja me koronavirus, shkon në 88 numri i të infektuarve në Kosovë
27Mar
Shënohen edh dy raste të reja me koronavirus, shkon në 88 numri i të infektuarve në Kosovë

Institutit Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK), në një komunikatë për media...

Si duhet të veproni për t’u mbrojtur nga koronavirusi kur dilni dhe futeni në shtëpi?
27Mar
Si duhet të veproni për t’u mbrojtur nga koronavirusi kur dilni dhe futeni në shtëpi?

Instituti i Shëndetit Publik i Shqipërisë (ISHP) ka publikuar disa rregulla se si duhet...

Karantina, si ta bëjmë pranverën brenda shtëpive tona?!
27Mar
Karantina, si ta bëjmë pranverën brenda shtëpive tona?!

Është e pashmangshme që në këto ditë karantine, ankthi e pasiguria emocionale mund të j...

Shtresa e ozonit e Tokës është duke u ‘shëruar’
27Mar
Shtresa e ozonit e Tokës është duke u ‘shëruar’

Një vrimë në shtresën e ozonit mbi Antarktidë është duke u shëruar dhe nga ana tjetër k...

Zgjatet dita, ja kur duhet t’i lëvizni akrepat
27Mar
Zgjatet dita, ja kur duhet t’i lëvizni akrepat

Llogaritja verore e kohës fillon në fund të kësaj jave apo të dielën e fundit të muajit...

Fico: 12 raste të reja në 24 orë, 186 të prekur nga COVID-19 në Shqipëri
27Mar
Fico: 12 raste të reja në 24 orë, 186 të prekur nga COVID-19 në Shqipëri

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, ka informuar mbi situatën e...

IKSHPK qytetarëve të Kosovës: Çka jeni duke bërë? Po rrezikoni vetën dhe familjet e juaja
27Mar
IKSHPK qytetarëve të Kosovës: Çka jeni duke bërë? Po rrezikoni vetën dhe familjet e juaja

Institutit Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK), u ka bërë thirrje të gjithë...