Lajmet e fundit

‘Menaxhimi i Pyjeve deri me tash nuk ka qenë i mirë’
24Qer
‘Menaxhimi i Pyjeve deri me tash nuk ka qenë i mirë’

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci mori pjesë në ngjarje...

Çrregullimet e shëndetit nga temperaturat e larta dhe kujdesi mjekësor
24Qer
Çrregullimet e shëndetit nga temperaturat e larta dhe kujdesi mjekësor

Nga Dr. Basri Lenjani Hipertermia, sëmundja e të nxehtit ësh...

Më shumë se 22 mijë aplikime në konkursin për astronautë të rinj të Agjencisë Evropiane të Hapësirës
24Qer
Më shumë se 22 mijë aplikime në konkursin për astronautë të rinj të Agjencisë Evropiane të Hapësirës

Më shumë se 22 mijë persona kanë aplikuar në konkursin për astronautë të rinj të shpall...

I nxehti afrikan, IGJEUM paralajmëron rrezik të lartë për zjarre në këto qarqe
24Qer
I nxehti afrikan, IGJEUM paralajmëron rrezik të lartë për zjarre në këto qarqe

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) ka paralajmëruar sot s...

Vala e nxehtësisë nuk ka fund, ajo mund të zgjasë me javë të tëra, ja pse
24Qer
Vala e nxehtësisë nuk ka fund, ajo mund të zgjasë me javë të tëra, ja pse

Valët e nxehtësisë në fund të qershorit nuk janë të pazakonta në rajon. Sidoqoftë, shum...

KEK së shpejti edhe me impiante për trajtimin e të gjitha ujërave në TC-B
24Qer
KEK së shpejti edhe me impiante për trajtimin e të gjitha ujërave në TC-B

Në vazhdën e masave dhe aktiviteteve për zvogëlimin e ndikimit në mjedis të TC Kosova B...

Sonte të gjithë sytë nga qielli, shfaqet 'Hëna Luleshtrydhe'
24Qer
Sonte të gjithë sytë nga qielli, shfaqet 'Hëna Luleshtrydhe'

Gati një muaj pasi ishim dëshmitarë të fenomenit të rrallë të një eklipsi hënor total s...

Liqenet e Dhoksit: Aty ku fjala ‘e bukur’ nuk mjafton
24Qer
Liqenet e Dhoksit: Aty ku fjala ‘e bukur’ nuk mjafton

Bashkia Bulqizë është një nga destinacionet turistike të virgjëra që fsheh një natyrë t...

Edhe sot mot shumë i nxehtë, bëni kujdes!
24Qer
Edhe sot mot shumë i nxehtë, bëni kujdes!

Në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe në tërë rajonin po mbretëron mot jashtëzakonisht i nx...

Rriten kërkesat për ujë të pijshëm, apelohet për ta kursyer
24Qer
Rriten kërkesat për ujë të pijshëm, apelohet për ta kursyer

Kompania e Ujësjellësit Rajonal “Prishtina” përmes një komunikate u ka bërë thirrje kon...

Temperaturat ekstreme/ Shkurret te Shkëmbi i Kavajës përfshihen nga flakët
23Qer
Temperaturat ekstreme/ Shkurret te Shkëmbi i Kavajës përfshihen nga flakët

Temperaturat e larta kanë përfshirë këtë javë vendin tonë, duke u bërë shkak edhe për v...

Ndikimi i masave të nxehta të ajrit nga Afrika Veriore ka rënduar cilësinë e ajrit në Kosovë
23Qer
Ndikimi i masave të nxehta të ajrit nga Afrika Veriore ka rënduar cilësinë e ajrit në Kosovë

Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) përmes një komunikate ka njoftuar s...