Lajmet e fundit

Moti në Mal të Zi, i kthjellët dhe me diell
19Tet
Moti në Mal të Zi, i kthjellët dhe me diell

Parashikimi i moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë mot kryesisht i kthjellët...

Parashikimi i motit gjatë kësaj jave në Maqedoninë e Veriut
19Tet
Parashikimi i motit gjatë kësaj jave në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i kthjellët dhe me diell. Temperaturat...

Moti për këtë fillim jave në Kosovë, mëngjeset e ftohta dhe me ngrica
19Tet
Moti për këtë fillim jave në Kosovë, mëngjeset e ftohta dhe me ngrica

Moti në Kosovë parashikohet të jetë stabil dhe kryesisht i kthjellët e me diell. Ndërsa...

Java nis me mot të kthjellët dhe me diell, njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri
19Tet
Java nis me mot të kthjellët dhe me diell, njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri

Java në Shqipëri parashikohet të nis me mot të qëndrueshëm, me kthjellime dhe diell. Gj...

Ministria e Shëndetësisë: 281 raste të reja dhe 70 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
18Tet
Ministria e Shëndetësisë: 281 raste të reja dhe 70 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 12...

E tmerrshme, Liqeni i Komanit i pakalueshëm nga mbeturinat [Video]
18Tet
E tmerrshme, Liqeni i Komanit i pakalueshëm nga mbeturinat [Video]

Reshjet e fundit të shiut kanë nxjerr në pah mbeturinat që janë hedhur në Liqenin e Kom...

Sot 137 raste të reja dhe 19 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë
18Tet
Sot 137 raste të reja dhe 19 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe lab...

Disa fakte interesante rreth gripit
18Tet
Disa fakte interesante rreth gripit

Sëmundja e gripit shkaktohet nga viruse të cilat mund të përhapen shumë shpejt në ambie...

Udhëtimet më spektakolare hekurudhore të Europës
18Tet
Udhëtimet më spektakolare hekurudhore të Europës

Me një rrjet hekurudhor që përfshin qindra mijëra kilometra, Evropa është një nga desti...

BE: Shitjet e veturave shënojnë rritje të vogël në shtator
17Tet
BE: Shitjet e veturave shënojnë rritje të vogël në shtator

Bashkimi Evropian (BE) regjistroi rritjen e parë të vitit 2020 në shtator për shitjen e...

Sërish shifra alarmante në Shqipëri/ 273 raste të reja me koronavirus
17Tet
Sërish shifra alarmante në Shqipëri/ 273 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 12...

Oqeanet po ngrohen më shpejt nga sa ishte parashikuar
17Tet
Oqeanet po ngrohen më shpejt nga sa ishte parashikuar

Ngrohja globale ka filluar të depërtojë edhe në pjesët më të thella të oqeaneve tona. N...