Lajmet e fundit

Super lajm: 15 të shëruar dhe një rast me COVID-19 në Kosovë
19Maj
Super lajm: 15 të shëruar dhe një rast me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë (IKSHPK) ka publikuar rezultatet e...

Kjo pemë 144-vjeçare në Japoni duket si një qiell rozë [Foto]
19Maj
Kjo pemë 144-vjeçare në Japoni duket si një qiell rozë [Foto]

Këto fotografi mahnitëse, të cilat duken si një qiell i lavdishëm i mbrëmjes së vonë, m...

Peshkaqenët gjigant notojnë tmerrësisht afër fotografit britanez në fotot mahnitëse të shkrepura në Meksikë [Foto]
19Maj
Peshkaqenët gjigant notojnë tmerrësisht afër fotografit britanez në fotot mahnitëse të shkrepura në Meksikë [Foto]

Një fotograf britanik ka publikuar imazhe mahnitëse të peshkaqenëve të bardhë

Krilla me çafkë, shpendi më i ri në Shqipëri
19Maj
Krilla me çafkë, shpendi më i ri në Shqipëri

Një lloj i ri shpendi për Shqipërinë, krilla me çafkë apo zonja krillë (Anthropoides vi...

Shqipëria drejt fitores kundër koronavirusit: Vetëm një i infektuar në 24 orët e fundit
19Maj
Shqipëria drejt fitores kundër koronavirusit: Vetëm një i infektuar në 24 orët e fundit

Dr. Adela Vasili nga Instituti i Shëndetit Publik, ka njoftuar se në vend vazhdon shfaq...

Ekologu brazilian paralajmëron: Nga pyjet e shiut në Amazon mund shpërthejë një virus i ri
19Maj
Ekologu brazilian paralajmëron: Nga pyjet e shiut në Amazon mund shpërthejë një virus i ri

Pandemia tjetër mund të vijë nga pyjet e shiut në Amazon, paralajmëron ekologu brazilia...

Studimi: Temperaturat mbi 25 °C ulin ndjeshëm rrezikun e infeksionit me COVID-19
19Maj
Studimi: Temperaturat mbi 25 °C ulin ndjeshëm rrezikun e infeksionit me COVID-19

Sipas një studimi të fundit të kryer nga Harvardi, MIT dhe institucione të tjera thuhet...

OBSH: Do hetojmë origjinën e pandemisë COVID-19
19Maj
OBSH: Do hetojmë origjinën e pandemisë COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë “e ka lëshuar herët alarmin” për koronavirus, por tr...

India dhe Bangladeshi mund të goditen nga një super ciklon, më të fuqishmin e regjistruar ndonjëherë
19Maj
India dhe Bangladeshi mund të goditen nga një super ciklon, më të fuqishmin e regjistruar ndonjëherë

Miliona njerëz në Indi dhe Bangladesh janë në rrezik nga një super ciklon i cili do të...

Mbajini maskat! Shkencëtarët: Të folurit përhap më shumë se 1000 grimca koronavirusi në minutë
19Maj
Mbajini maskat! Shkencëtarët: Të folurit përhap më shumë se 1000 grimca koronavirusi në minutë

Shkencëtarët kanë paralajmëruar se mijëra spërkla që nxjerrim nga goja gjatë një bisede...

IKSHPK jep lajmin e mirë: 18 të shëruar dhe tre raste të reja me COVID-19!
18Maj
IKSHPK jep lajmin e mirë: 18 të shëruar dhe tre raste të reja me COVID-19!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë (IKSHPK) ka publikuar rezultatet e...

Studim: Izolimi i njerëzve në shtëpi gjatë pandemisë po u ndihmon bletëve
18Maj
Studim: Izolimi i njerëzve në shtëpi gjatë pandemisë po u ndihmon bletëve

Derisa njerëzit kanë qenë të mbyllur në shtëpitë e tyre këtë pranverë, jeta e egër ësht...