Lajmet e fundit

Dita Botërore e Pastrimit
16Sht
Dita Botërore e Pastrimit

Dita Botërore e Pastrimit është një program vjetor global i veprimit social që synon të...

Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Maqedoni?
15Sht
Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Maqedoni?

Moti të shtunën në Maqedoni parashikohet të jetë pjesërisht me vranësira e diell dhe jo...

Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Kosovë?
15Sht
Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Kosovë?

Moti të shtunën në Kosovë parashihet me diell dhe vranësira. Ndërsa orëve të pasditeve...

Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Shqipëri?
15Sht
Ç'mot parashikohet të mbajë të shtunën në Shqipëri?

Moti të shtunën në Shqipëri do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të...

Çështjet politike, ekonomike dhe klimatike në qendër të takimit vjetor të OKB-së
15Sht
Çështjet politike, ekonomike dhe klimatike në qendër të takimit vjetor të OKB-së

Lufta në Ukrainë pritet të jetë temë kryesore për të dytin vit me radhë, kur udhëheqësi...

Po bëni plane për fundjavë? Ky është parashikimi i motit në Zvicër
15Sht
Po bëni plane për fundjavë? Ky është parashikimi i motit në Zvicër

Moti të shtunën në Bazel do të mbajë pjesërisht me re e diell. Temperaturat për ditën e...

Po bëni plane për fundjavë? Ky është parashikimi i motit në Gjermani
15Sht
Po bëni plane për fundjavë? Ky është parashikimi i motit në Gjermani

Gjatë fundjavës në disa qytete të Gjermanisë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira...

Komisioni Evropian vlerëson miratimin e Strategjisë së Energjisë në Kosovë
15Sht
Komisioni Evropian vlerëson miratimin e Strategjisë së Energjisë në Kosovë

Në kuadër të dialogut mbi zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit (MSA), janë da...

Ja sa biçikleta u prodhuan në Bashkimin Evropian vitin e kaluar
15Sht
Ja sa biçikleta u prodhuan në Bashkimin Evropian vitin e kaluar

Vendet e Bashkimit Evropian (BE) vitin e kaluar prodhuan rreth 14.7 milionë biçikleta.

Është gjetur një tjetër gjirafë e rrallë pa njolla - e para që është parë ndonjëherë në natyrë/ FOTO
15Sht
Është gjetur një tjetër gjirafë e rrallë pa njolla - e para që është parë ndonjëherë në natyrë/ FOTO

Vetëm disa javë pasi lindi një gjirafë në një kopsht zoologjik në SHBA, pa pikat e saj...

Këto katër ushqime rekomandohen nga kardiologët për shëndetin e zemrës
15Sht
Këto katër ushqime rekomandohen nga kardiologët për shëndetin e zemrës

Ka disa mënyra për të mbështetur shëndetin e zemrës, nga të qenit aktiv deri te adminis...

NASA filloi të flasë më hapur për alienët: Çfarë do të thotë për Tokën dhe a jemi vërtet vetëm?
15Sht
NASA filloi të flasë më hapur për alienët: Çfarë do të thotë për Tokën dhe a jemi vërtet vetëm?

Agjencia Amerikane e Hapësirës (NASA) organizoi një konferencë për shtyp ku për herë të...