Lajmet e fundit

Mëngjeset me mjegull, gjatë ditës pjesërisht me re në Kosovë
21Tet
Mëngjeset me mjegull, gjatë ditës pjesërisht me re në Kosovë

Moti sot në Kosovë parashihet të mbajë i ftohtë dhe me mjegull në mëngjes, ndërsa gjatë...

Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit në Shqipëri
21Tet
Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit në Shqipëri

Vendi ynë vazhdon të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti sot...

Shkencëtarët paralajmërojnë ‘mega-cunami’ brenda një viti
20Tet
Shkencëtarët paralajmërojnë ‘mega-cunami’ brenda një viti

Gjatë ditës së djeshme një tërmet 7.5 i shkallës Rihter goditi Alaskën, duke shkaktuar...

301 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
20Tet
301 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 14...

Manastirliu: Tre muajt e ardhshëm të vështirë, po bëjmë përpjekje për të shmangur një mbyllje të dytë
20Tet
Manastirliu: Tre muajt e ardhshëm të vështirë, po bëjmë përpjekje për të shmangur një mbyllje të dytë

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manast...

Bletarët fajësojnë ngrohjen globale për vdekjen e miliona bletëve në Turqinë e Jugut
20Tet
Bletarët fajësojnë ngrohjen globale për vdekjen e miliona bletëve në Turqinë e Jugut

Miliona bletë kanë vdekur si pasojë e thatësirës të shkaktuar nga ngrohja globale në Me...

Për 24 orë, 130 raste të reja dhe 71 të shëruar me COVID-19 në Kosovë
20Tet
Për 24 orë, 130 raste të reja dhe 71 të shëruar me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe lab...

OPEC+ zotohet të mbështesë tregjet e naftës në valën e dytë të pandemisë
20Tet
OPEC+ zotohet të mbështesë tregjet e naftës në valën e dytë të pandemisë

Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe vendet jo-anëtare prodhuese të na...

Shitje rekord të iPhone 12, porositen 2 milionë brenda 24 orëve
20Tet
Shitje rekord të iPhone 12, porositen 2 milionë brenda 24 orëve

Ishte pritur me padurim, dhe nuk është çudi që prezantimi i iPhone 12 mori vëmendje aq...

Të dielën ndryshon ora, nis llogaritja dimërore e kohës
20Tet
Të dielën ndryshon ora, nis llogaritja dimërore e kohës

Si çdo vit në javën e fundit të tetorit do të përfundojë ora verore, akrepat e së cilës...

E paimagjinueshme: Një printer 3D shtypë një shtëpi dykatëshe
20Tet
E paimagjinueshme: Një printer 3D shtypë një shtëpi dykatëshe

Printeri më i madh 3D i Evropës sapo ka shtypur një shtëpi të plotë dykatëshe. Ky është...

Kohë të vështira për pronarët e veturave SUV, qeveria franceze planifikon taksë për mbi peshën
20Tet
Kohë të vështira për pronarët e veturave SUV, qeveria franceze planifikon taksë për mbi peshën

Kohë të vështira po vijnë për pronarët e veturave të mëdha SUV në Francë. Qeveria është...