Lajmet e fundit

Lajm i mirë: Vazhdon të bie numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë
26Sht
Lajm i mirë: Vazhdon të bie numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se gjatë 24-orëve të f...

Pasojat e motit të ligë në Bulqizë, rrëzohen disa pemë dhe ndërpritet energjia elektrike [Foto]
26Sht
Pasojat e motit të ligë në Bulqizë, rrëzohen disa pemë dhe ndërpritet energjia elektrike [Foto]

Një stuhi e fuqishme shi dhe era të forta ka përfshirë tërë territorin e vendit, duke s...

Vjeshta nis me borë në Slloveni [Foto]
26Sht
Vjeshta nis me borë në Slloveni [Foto]

Një ciklon i fuqishëm që është zhvilluar mbi Itali, në mbrëmje dhe gjatë natës ka kalua...

Drejtoria Detare apel për kujdes: Dallgët do të arrijnë deri në 3 metra lartësi
26Sht
Drejtoria Detare apel për kujdes: Dallgët do të arrijnë deri në 3 metra lartësi

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka apeluar për kujdes të gjithë qytetarët e vendit për...

Stuhi shiu me era të forta, rrëzojnë pemët në Tiranë [Foto]
26Sht
Stuhi shiu me era të forta, rrëzojnë pemët në Tiranë [Foto]

Tirana është përfshirë gjatë orëve të natës nga moti i ligë me reshje të mëdha të shiut...

Stuhia godet Shqipërinë/ Era e fortë shkul pemët dhe dëmtohen disa makina në Shkodër
26Sht
Stuhia godet Shqipërinë/ Era e fortë shkul pemët dhe dëmtohen disa makina në Shkodër

Shkodra është përfshirë nga moti i ligë me reshje shiu dhe shtrëngata gjatë natës së ka...

Alarm për përmbytje/ Bashkia e Vlorës apelon qytetarët që të shmangin lëvizjet me makina
25Sht
Alarm për përmbytje/ Bashkia e Vlorës apelon qytetarët që të shmangin lëvizjet me makina

Bashkia e Vlorës u ka kërkuar qytetarëve që t’i shmangin lëvizjet me makina për shkak t...

Turqia në nëntor dërgon në hapësirë satelitin e gjeneratës së 5-të
25Sht
Turqia në nëntor dërgon në hapësirë satelitin e gjeneratës së 5-të

Turqia është një nga 30 vende pronare të satelitëve, e cila më 30 nëntor do të dërgojë...

Regjistrohen 124 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri
25Sht
Regjistrohen 124 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat mbi pandeminë COVID-19, ku gjatë 24 orë...

Mot i ligë në fundjavë, Mbrojtja Civile shkresë prefekturave: Merrni masa, vini strukturat në gatishmëri
25Sht
Mot i ligë në fundjavë, Mbrojtja Civile shkresë prefekturave: Merrni masa, vini strukturat në gatishmëri

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) u ka dërguar sot një shkresë zyrtare 5 pre...

Raporti 24 orësh nga IKSHPK: 101 të shëruar dhe 46 raste të reja me COVID-19
25Sht
Raporti 24 orësh nga IKSHPK: 101 të shëruar dhe 46 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se gjatë 24-orëve të f...

Pezullohet lundrimi detar në Vlorë, shkak moti i ligë
25Sht
Pezullohet lundrimi detar në Vlorë, shkak moti i ligë

Lundrimi detar në Vlorë është pezulluar për shkak të motit të ligë. Sipas njoftimit të...