Lajmet e fundit

Ja si do të jetë moti për këtë javë në Mal të Zi
20Jan
Ja si do të jetë moti për këtë javë në Mal të Zi

Moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë pjesërisht me re. Temperaturat do të lë...

Moti në Maqedoni, mëngjeset me temperatura nën zero, mesdita me diell
20Jan
Moti në Maqedoni, mëngjeset me temperatura nën zero, mesdita me diell

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë pjesërisht me re gjatë mëngjesit, ndërsa gja...

Moti për këtë fillim jave në Kosovë
20Jan
Moti për këtë fillim jave në Kosovë

Në Kosovë moti do të mbajë me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me d...

Java nis me kthjellime, ky është parashikimi i motit për Shqipëri
20Jan
Java nis me kthjellime, ky është parashikimi i motit për Shqipëri

Java në vendin tonë do të nisë me diell dhe vranësira kalimtare. Vranësirat do të jenë...

Tirana mbulohet nga mjegulla
19Jan
Tirana mbulohet nga mjegulla

Tirana është mbuluar mbrëmjen e sotme nga një mjegull e dendur. Siç shihet edhe në foto...

Forcat e Armatosura shpëtojnë alpinisten në malin e Tomorit
19Jan
Forcat e Armatosura shpëtojnë alpinisten në malin e Tomorit

Helikopteri i Forcave të Armatosura ka bërë të mundur evakuimin e alpinistes së aksiden...

Stebleva, një mrekulli e fshehur që duhet vizituar
19Jan
Stebleva, një mrekulli e fshehur që duhet vizituar

Stebleva është një fshat që bën pjesë në zonën e Dibrës me tradita Dibrane, por si ndar...

Stuhi e fortë bore godet Newfoundland-in lindor të Kanadasë
19Jan
Stuhi e fortë bore godet Newfoundland-in lindor të Kanadasë

Erëra të forta me shpejtësi deri në 130 kilometra në orë dhe stuhi dëbore deri në 76.2...

Tërmeti shkund Shqipërinë
19Jan
Tërmeti shkund Shqipërinë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.1 shkallë të rihterit ka lëkundur sot rreth orës 1...

Pamje ekskluzive nga gjendja momentale e ujit në Liqenin e Badovcit
19Jan
Pamje ekskluzive nga gjendja momentale e ujit në Liqenin e Badovcit

Liqeni i Badovcit është një ndër burimet kryesore për furnizimin me ujë të pijes për qy...

Gjithçka që duhet të dini për koronavirusi!
19Jan
Gjithçka që duhet të dini për koronavirusi!

Nën vazhdën e gjendjes gripale që ka prekur vendin, kujdesi ndaj baktereve që qarkulloj...

Pranvera Hyseni, kosovarja në kërkim të asteroideve dhe kometave
18Jan
Pranvera Hyseni, kosovarja në kërkim të asteroideve dhe kometave

Pranvera Hyseni, është vajzë 24 vjeçare nga Vushtrria, e cila udhëheqë organizatën e As...