Lajmet e fundit

Janari i acartë, Europa përballet me stuhi dëbore dhe erëra të forta
16Jan
Janari i acartë, Europa përballet me stuhi dëbore dhe erëra të forta

Europa po përjeton një dimër të acartë, me temperature që në disa shtete kanë arritur d...

Llogara, e bukur në verë, mahnitëse në dimër [Video]
16Jan
Llogara, e bukur në verë, mahnitëse në dimër [Video]

Petku i dëborës ka bërë që Parku Kombëtar i Llogarasë të kthehet në një destinacion tur...

A mundet një patatinë të shkatërrojë Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës? Pyetja e 7-vjeçarit që ndezi debatin e shkencëtarëve
16Jan
A mundet një patatinë të shkatërrojë Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës? Pyetja e 7-vjeçarit që ndezi debatin e shkencëtarëve

Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës (ISS) është një laborator me vlerë 925,300 paund i nd...

Pogradeci nën vellon e borës, më i bukur se asnjëherë [Foto]
15Jan
Pogradeci nën vellon e borës, më i bukur se asnjëherë [Foto]

I veshur me petkun e bardhë të borës me një peizazh mahnitës, buzë liqenit, pranë kodra...

2020-ta, viti më i nxehtë në historinë e botës
15Jan
2020-ta, viti më i nxehtë në historinë e botës

Viti 2020 ka qenë një vit i vështirë për planetin. Ishte viti më i nxehtë, me temperatu...

Siberia regjistron temperaturën më të ulët në 100 vitet e fundit
15Jan
Siberia regjistron temperaturën më të ulët në 100 vitet e fundit

Nxënësit në qytetin rus të Yakutsk u detyruan të kthehen në shtëpi për shkak të tempera...

Kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë pas reshjeve të borës
15Jan
Kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë pas reshjeve të borës

Mirëmbajtja dimërore e auto-udhëve, rrugëve nacionale e atyre rajonale po vazhdon me in...

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 ballë godet Indonezinë, 35 të vdekur
15Jan
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 ballë godet Indonezinë, 35 të vdekur

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Indonezi ku si pasojë kanë humbur jetën 35 persona....

‘E ardhme e kobshme’ po e pret planetin, paralajmërojnë shkencëtarët
15Jan
‘E ardhme e kobshme’ po e pret planetin, paralajmërojnë shkencëtarët

Bota është në rrugën e duhur për një "të ardhme të kobshme", ka paralajmëruar një grup...

Korça zgjohet e ngrirë dhe e zbardhur nga bora
15Jan
Korça zgjohet e ngrirë dhe e zbardhur nga bora

I ftohti polar ka mbërthyer tashmë Shqipërinë! Qarku i Korçës është zgjuar mëngjesin e...

Mot i ftohtë sot dhe dy ditët e ardhshme në Mal të Zi
15Jan
Mot i ftohtë sot dhe dy ditët e ardhshme në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin nga 10...

Ulen ndjeshëm temperaturat: Parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Maqedoni
15Jan
Ulen ndjeshëm temperaturat: Parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Maqedoni

Gjatë fundjavës dhe në fillim të javës tjetër në Maqedoninë e Veriut do të mbizotërojë...