Lajmet e fundit

Keni plane për fundjavë? Mësoni më parë si do të jetë moti në Mal të Zi
24Qer
Keni plane për fundjavë? Mësoni më parë si do të jetë moti në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi do të mbajë pothuajse i kthjellët në pjesën e parë të ditës, nga...

Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Maqedoni
24Qer
Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut përgjatë paradites në më shumë vende do të ketë rritje...

Diell dhe rrebeshe shiu në Kosovë
24Qer
Diell dhe rrebeshe shiu në Kosovë

Moti sot në Kosovë do të mbajë kryesisht me diell, mundësi për reshje lokale në disa zo...

Mësoni si do të jetë moti sot dhe fundjavë në Shqipëri
24Qer
Mësoni si do të jetë moti sot dhe fundjavë në Shqipëri

Shqipëria vijon të jetë nën ndikimin e kushteve relativisht të qëndrueshme atmosferike....

UNESCO: Marseja, Aleksandria dhe Stambolli të përgatiten për cunami
23Qer
UNESCO: Marseja, Aleksandria dhe Stambolli të përgatiten për cunami

Një cunami së shpejti mund të godasë qytetet kryesore afër Detit Mesdhe, duke përfshirë...

BankWatch Network: Ndotja nga thëngjilli në Ballkanin Perëndimor është ende masive, ilegal dhe vdekjeprurës
23Qer
BankWatch Network: Ndotja nga thëngjilli në Ballkanin Perëndimor është ende masive, ilegal dhe vdekjeprurës

Në vitin 2021, termocentralet e qymyrit në Ballkanin Perëndimor shkelën në mënyrë flagr...

BMW hap fabrikën e tretë në Kinë me vlerë 2.2 miliardë dollarë për të rritur prodhimin e automjeteve elektrike
23Qer
BMW hap fabrikën e tretë në Kinë me vlerë 2.2 miliardë dollarë për të rritur prodhimin e automjeteve elektrike

Përderisa vazhdojnë diskutimet se ekonomia gjermane është shumë e varur nga Kina, prodh...

Turistët mahniten nga delfinët në gjirin e Vlorës [Video}
23Qer
Turistët mahniten nga delfinët në gjirin e Vlorës [Video}

Disa turistë janë mrekulluar nga spektakli që kanë dhuruar delfinët në bregdetin e Vlor...

Ndryshimet klimatike një faktor në përmbytjet e 'paprecedentë' në Azinë Jugore
23Qer
Ndryshimet klimatike një faktor në përmbytjet e 'paprecedentë' në Azinë Jugore

Shkencëtarët thonë se ndryshimi i klimës është një faktor prapa reshjeve të çrregullta...

Kosova organizatore e Kupës Universitare Botërore në Hendboll, pjesëmarrëse do të jenë mbi 20 ekipe nga e gjithë bota
23Qer
Kosova organizatore e Kupës Universitare Botërore në Hendboll, pjesëmarrëse do të jenë mbi 20 ekipe nga e gjithë bota

Kosova organizatore e Kupës Universitare Botërore në Hendboll, pjesëmarrëse do të jenë...

Rreziku i zjarreve në Evropë është rritur nga valët e hershme të të nxehtit dhe thatësira
23Qer
Rreziku i zjarreve në Evropë është rritur nga valët e hershme të të nxehtit dhe thatësira

Kushtet e zgjatura të thatësirës në disa vende të Mesdheut, një valë të nxehti javën e...

Përmbytje masive në Kinë
23Qer
Përmbytje masive në Kinë

Përmbytjet e mëdha kanë detyruar evakuimin e qindra mijëra njerëzve në Kinën jugore, nd...