Lajmet e fundit

E dhimbshme/ Breshëri shkatërron të mbjellat bujqësore në fshatin Gurrakoc të Istogut
05Gsh
E dhimbshme/ Breshëri shkatërron të mbjellat bujqësore në fshatin Gurrakoc të Istogut

Sot i gjithë territori i Kosovës është përfshirë nga moti i ligë. Në Rrafshin e Dukagji...

Moti i ligë/ Policia me apel: Mjetet lundruese të mos dalin në det
05Gsh
Moti i ligë/ Policia me apel: Mjetet lundruese të mos dalin në det

Policia e Shtetit përmes një njoftimi u ka bërë apel drejtuesve të mjeteve lundruese që...

Erërat e forta rrëzojnë pemën, bllokohet rruga Gjirokastër-Kakavijë
05Gsh
Erërat e forta rrëzojnë pemën, bllokohet rruga Gjirokastër-Kakavijë

Pas të nxehtit afrikan, moti i ligë me reshje të dendura shiu dhe erë ka pushtuar të gj...

Shiu bën mrekulli në Fier, fik zjarrin në Seman, rritet niveli i Fierzës
05Gsh
Shiu bën mrekulli në Fier, fik zjarrin në Seman, rritet niveli i Fierzës

Pothuajse që një javë Shqipëria është duke luftuar me flakët, madje dje Ministria e Mbr...

Breshër i madh në Pejë e Deçan [Foto]
05Gsh
Breshër i madh në Pejë e Deçan [Foto]

Pas të nxehtit dhe temperaturave të larta që mbretëruan këto ditë në Kosovë, që nga dje...

Mbani çadrat me veti, moti sot me reshje shiu e shkarkime rrufesh në Shqipëri dhe Kosovë
05Gsh
Mbani çadrat me veti, moti sot me reshje shiu e shkarkime rrufesh në Shqipëri dhe Kosovë

Një ciklon nga Atlantiku do të depërtojë në rajon, që do të sjell ndryshim të motit. Si...

Përfunduan në një ishull të shkretë, shpëtohen nga SOS i shkruar në rërë
04Gsh
Përfunduan në një ishull të shkretë, shpëtohen nga SOS i shkruar në rërë

Tre marinarë janë gjetur në gjendje të mirë shëndetësore në një ishull të shkretë pranë...

Fundoset anija ushtarake shqiptare në Dhërmi [Foto+Video]
04Gsh
Fundoset anija ushtarake shqiptare në Dhërmi [Foto+Video]

Në Drimadhes të Dhërmisë është fundosur anija ushtarake e Marinës Shqiptare e vitit 197...

Financial Times: Suedia i theu hundët komplotit botëror me COVID-19
04Gsh
Financial Times: Suedia i theu hundët komplotit botëror me COVID-19

Në një analizë prestigjiozja britanike Financial Times raporton se strategjia e pazakon...

Franca po përjeton korrikun më të thatë në më shumë se 60 vjet
04Gsh
Franca po përjeton korrikun më të thatë në më shumë se 60 vjet

Franca po përjeton korrikun më të thatë në më shumë se 60 vjet, duke bërë që autoritete...

Osmani: Mbrojtja e mjedisit është e drejtë kushtetutese e qytetarëve të Kosovës
04Gsh
Osmani: Mbrojtja e mjedisit është e drejtë kushtetutese e qytetarëve të Kosovës

Kryetarja e Kuvendit, Dr. Vjosa Osmani mbajti sot takim online me përfaqësuesen e org...

Manastirliu mesazh për qytetarët: Të zbatojmë rregullat jetëshpëtuese, ja plani ynë për vjeshtë-dimrin
04Gsh
Manastirliu mesazh për qytetarët: Të zbatojmë rregullat jetëshpëtuese, ja plani ynë për vjeshtë-dimrin

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një mesazh drejtu...