Lajmet e fundit

Ç'mot parashikohet të mbajë këtë fundjavë në Zvicër?
19Maj
Ç'mot parashikohet të mbajë këtë fundjavë në Zvicër?

Moti të shtunë në Bazel do të mbajë i ndryshueshëm me vranësira e diell dhe riga të dob...

Moti këtë fundjavë në Gjermani
19Maj
Moti këtë fundjavë në Gjermani

Gjatë fundjavës në disa qytete të Gjermanisë pritet të mbajë mot i ndryshueshëm me diel...

Moti i ligë ‘pushton’ Evropën
19Maj
Moti i ligë ‘pushton’ Evropën

Ditët e fundit, Evropa është përfshirë nga përmbytje masive, si pasojë e reshjeve të de...

HTC prezanton U23 Pro
19Maj
HTC prezanton U23 Pro

HTC ka prezantuar zyrtarisht HTC U23 Pro. HTC vjen me një ekran OLED 6,7″ FullHD+ me nj...

Këto pesë ushqime janë më të shëndetshme për t'u blerë të ngrira
19Maj
Këto pesë ushqime janë më të shëndetshme për t'u blerë të ngrira

Një nutricioniste ka zbuluar pesë ushqime që sipas saj janë më të shëndetshme kur i bli...

Më shumë se gjysma e liqeneve të botës janë tkurrur në 30 vitet e fundit
19Maj
Më shumë se gjysma e liqeneve të botës janë tkurrur në 30 vitet e fundit

Më shumë se gjysma e liqeneve dhe rezervuarëve të mëdhenj në botë janë tkurrur që nga f...

Shkon në 13 numri i viktimave nga përmbytjet shkatërruese në Itali
19Maj
Shkon në 13 numri i viktimave nga përmbytjet shkatërruese në Itali

Të paktën 13 persona kanë vdekur nga vërshimet në rajonin verior italian Emilia-Romana,...

Paralajmërojnë gjeologët: New Yorku po fundoset çdo vit nga pesha e ndërtesave të mëdha
19Maj
Paralajmërojnë gjeologët: New Yorku po fundoset çdo vit nga pesha e ndërtesave të mëdha

Pesha e ndërtesave të New Yorkut jo vetëm që bën që qyteti të fundoset dy milimetra në...

Si pritet të mbajë moti në fundjavë në Mal të Zi?
19Maj
Si pritet të mbajë moti në fundjavë në Mal të Zi?

Moti sot në Mal të Zi do të mbajë me diell e pjesërisht me vranësira. Dita e...

Ç'surprizash ka rezervuar moti sot dhe fundjavë në Maqedoni?
19Maj
Ç'surprizash ka rezervuar moti sot dhe fundjavë në Maqedoni?

Moti sot në Maqedoni do të mbajë paradite në pjesët perëndimore dhe veriore do të ketë...

Mësoni çfarë moti parashihet të mbajë në Kosovë
19Maj
Mësoni çfarë moti parashihet të mbajë në Kosovë

Sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, mundësi për riga lok...

Ja si parashikohet të mbajë moti në Shqipëri
19Maj
Ja si parashikohet të mbajë moti në Shqipëri

Shqipëria gjatë ditës së sotme dhe fundjavës pritet të jetë nën ndikimin e kushteve kry...