Lajmet e fundit

E paimagjinueshme: Një printer 3D shtypë një shtëpi dykatëshe
20Tet
E paimagjinueshme: Një printer 3D shtypë një shtëpi dykatëshe

Printeri më i madh 3D i Evropës sapo ka shtypur një shtëpi të plotë dykatëshe. Ky është...

Kohë të vështira për pronarët e veturave SUV, qeveria franceze planifikon taksë për mbi peshën
20Tet
Kohë të vështira për pronarët e veturave SUV, qeveria franceze planifikon taksë për mbi peshën

Kohë të vështira po vijnë për pronarët e veturave të mëdha SUV në Francë. Qeveria është...

Alaska goditet nga një tërmet i fuqishëm, alarm për cunami
19Tet
Alaska goditet nga një tërmet i fuqishëm, alarm për cunami

Një tërmet me madhësi 7.5 ka goditur pasditen e sotme (me orën lokale të SHBA-ve) Oqean...

Lumi Llap kontejnerë për hedhjen e mbeturinave
19Tet
Lumi Llap kontejnerë për hedhjen e mbeturinave

Lumenjtë e Kosovës tashmë janë bërë kontejnerë të mbeturinave. Në mesin e këtyre lumenj...

Rritje rekord e të infektuarve me koronavirus në Shqipëri
19Tet
Rritje rekord e të infektuarve me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit në Shqipëri janë  kr...

Uraganet e fuqishëm e kanë origjinën mijëra kilometra larg vendit që godasin
19Tet
Uraganet e fuqishëm e kanë origjinën mijëra kilometra larg vendit që godasin

Ciklonet tropikale e tërheqin fuqinë e tyre shkatërruese nga ngrohtësia e oqeanit, por...

Të dhënat për 24 orët e fundit nga IKSHPK: Regjistrohen 118 raste të reja dhe 50 të shëruar me COVID-19
19Tet
Të dhënat për 24 orët e fundit nga IKSHPK: Regjistrohen 118 raste të reja dhe 50 të shëruar me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe lab...

A mundet uji i ftohtë të mbajë një të dhënë për një kurë të humbjes së kujtesës?
19Tet
A mundet uji i ftohtë të mbajë një të dhënë për një kurë të humbjes së kujtesës?

Noti në ujë të ftohtë mund të mbrojë trurin nga sëmundjet degjenerative si humbja e kuj...

Ujësjellësi ‘Prishtina’ njofton për gjendjen me ujë në liqenet e Badovcit dhe Batllavës
19Tet
Ujësjellësi ‘Prishtina’ njofton për gjendjen me ujë në liqenet e Badovcit dhe Batllavës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” (KRUP), përmes një komunikate ka njoftuar...

NASA dhe Nokia po vendosin rrjetin 4G në hënë
19Tet
NASA dhe Nokia po vendosin rrjetin 4G në hënë

Për të arritur qëllimin e saj të vitit 2028 për të ndërtuar një bazë hënore dhe përfund...

Aeroportit Ndёrkombёtar tё Prishtinёs i shtohet edhe njё destinacion i ri
19Tet
Aeroportit Ndёrkombёtar tё Prishtinёs i shtohet edhe njё destinacion i ri

Nga data 16 Dhjetor 2020, ANP ‘Adem Jashari’ lidhet edhe me qytetin Karlsruhe/ Baden-Ba...

Mot i kthjellët dhe me diell, njihuni me parashikimin e meteorologëve për ketë javë në Shqipëri dhe Kosovë
19Tet
Mot i kthjellët dhe me diell, njihuni me parashikimin e meteorologëve për ketë javë në Shqipëri dhe Kosovë

Java në Shqipëri parashikohet të nis me mot të qëndrueshëm, me kthjellime dhe diell. Gj...