Lajmet e fundit

OBSH: Pasojat e pandemisë do të ndihen për dekada me radhë
23Qer
OBSH: Pasojat e pandemisë do të ndihen për dekada me radhë

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus në një k...

Balena e rrallë albine shfaqet në brigjet e Australisë [Foto]
23Qer
Balena e rrallë albine shfaqet në brigjet e Australisë [Foto]

Migaloo, një nga balenat gungaçe më me famë në botë, është pikasur në fundjavë duke bër...

Shkëlqimi dhe rënia e imazhit të Shqipërisë së gjelbër
23Qer
Shkëlqimi dhe rënia e imazhit të Shqipërisë së gjelbër

Nga Mirjan Topi Vetëm fare pak ditë pas publikimit të presti...

22 të shëruar dhe 47 raste reja me COVID-19 në Kosovë
22Qer
22 të shëruar dhe 47 raste reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Kombet e Bashkuara e OBSH: Pandemitë rezultat i shkatërrimit të natyrës
22Qer
Kombet e Bashkuara e OBSH: Pandemitë rezultat i shkatërrimit të natyrës

Pandemitë siç është koronavirusi janë rezultat i shkatërrimit të natyrës së njerëzimit,...

Moti i nxehtë kthehet këtë javë në Evropë
22Qer
Moti i nxehtë kthehet këtë javë në Evropë

Pas një periudhe relativisht të ftohtë në shumë pjesë të Evropës këtë muaj, i nxehti i...

Një re jashtëzakonisht e madhe e pluhurit Saharian arrin në Detin e Karaibeve, pasi përshkoi më shumë se 4000 kilometra mbi Oqeanin Atlantik
22Qer
Një re jashtëzakonisht e madhe e pluhurit Saharian arrin në Detin e Karaibeve, pasi përshkoi më shumë se 4000 kilometra mbi Oqeanin Atlantik

Pluhuri nga shkretëtira e Saharës ka arritur në Detin e Karaibeve të dielën, pasi udhët...

Ministria e Shëndetësisë: 33 raste të reja dhe 25 të shëruar në 24 orët e fundit
22Qer
Ministria e Shëndetësisë: 33 raste të reja dhe 25 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se janë regjistruar 33 raste të reja...

Zjarret djegin 10 mijë kilometra katrorë pyje në Rusi
22Qer
Zjarret djegin 10 mijë kilometra katrorë pyje në Rusi

Ka pasur mbi 6.000 zjarre pyjore në Rusi javët e fundit, të cilat kanë djegur më shumë...

Keni bërë plane për pushime? Mësoni si do të jetë moti në Mal të Zi
22Qer
Keni bërë plane për pushime? Mësoni si do të jetë moti në Mal të Zi

Parashikimi i moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë mot pjesërisht me re në m...

Mot me diell dhe vranësira, pritet shi dhe bubullima në Maqedoni
22Qer
Mot me diell dhe vranësira, pritet shi dhe bubullima në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot pjesërisht me re. Temperaturat do të lë...

Parashikimi i motit për javën e parë të verës në Kosovë
22Qer
Parashikimi i motit për javën e parë të verës në Kosovë

Vera astronomike ka nisur me mot jo tipik veror, pasi masa të freskëta ajrore do të sht...