Lajmet e fundit

Plane për fundjavë në Ulqin? Mësoni më parë ç’rezervon moti
19Qer
Plane për fundjavë në Ulqin? Mësoni më parë ç’rezervon moti

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot i ngrohtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell. T...

Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me diell dhe pjesërisht me re
19Qer
Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me diell dhe pjesërisht me re

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe me diell. Tem...

Parashikimi i meteorologëve për sot dhe fundjavë në Kosovë
19Qer
Parashikimi i meteorologëve për sot dhe fundjavë në Kosovë

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot më i ngrohtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell,...

Keni bërë plane për plazh? Shihni më parë parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Shqipëri
19Qer
Keni bërë plane për plazh? Shihni më parë parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Shqipëri

Sot në vendin tonë moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët në pjesën më të madh...

Konfirmohen edhe 83 raste me koronavirus dhe pesë të shëruar në Kosovë
18Qer
Konfirmohen edhe 83 raste me koronavirus dhe pesë të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Stuhi breshëri në Greqi sikur të ishte dimër [Foto]
18Qer
Stuhi breshëri në Greqi sikur të ishte dimër [Foto]

Një stuhi e fuqishme ka goditur rajonin Dramës të Greqisë veriore natën të së martës, d...

Një tërmet i fuqishëm  me magnitudë 7.3 ballë godet ishujt Kermadec në veri të Zelandës së Re
18Qer
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ballë godet ishujt Kermadec në veri të Zelandës së Re

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ballë ka dridhur Ishullin e Veriut në Zelandën e...

182 raste të reja me koronavirus dhe 33 të shëruar në Maqedoni
18Qer
182 raste të reja me koronavirus dhe 33 të shëruar në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, ka bërë të ditur se nga 1348 testime të...

66 raste të reja me koronavirus në Shqipëri: Ministria e Shëndetësisë apelon për respektimin e protokolleve të sigurisë
18Qer
66 raste të reja me koronavirus në Shqipëri: Ministria e Shëndetësisë apelon për respektimin e protokolleve të sigurisë

Mirela Cami drejtore e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, në një konfere...

Ekspertët britanikë zbulojnë ilaçin kundër koronavirusit
18Qer
Ekspertët britanikë zbulojnë ilaçin kundër koronavirusit

Një ilaç i lirë dhe i përhapur gjerësisht, i quajtur deksametazon mund të ndihmojë në s...

Ishujt koralorë ngrihen në nivel së bashku me oqeanet duke pluskuar
18Qer
Ishujt koralorë ngrihen në nivel së bashku me oqeanet duke pluskuar

Ishujt koralorë mund të rezistojnë natyrshëm në rritjen e nivelit të oqeaneve, duke u r...

IKSHPK: Bartja e maskave mbetet obligative
18Qer
IKSHPK: Bartja e maskave mbetet obligative

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), përmes një komunikate u...