Lajmet e fundit

NASA publikon imazhe tronditëse satelitore, se si ndryshimi i klimës po transformon planetin tonë
06Jan
NASA publikon imazhe tronditëse satelitore, se si ndryshimi i klimës po transformon planetin tonë

NASA ka publikuar një seri imazhesh tronditëse satelitore, që tregojnë ndikimin shkatër...

Reshjet e dendura të shiut rrezikojnë përmbytje në Shqipëri
06Jan
Reshjet e dendura të shiut rrezikojnë përmbytje në Shqipëri

Reshjet e shiut me intensitet të lartë gjatë ditës së sotme që kanë përfshirë tërë terr...

Agjencia e Barnave e Bashkimit Europian miraton përdorimin e vaksinës Moderna
06Jan
Agjencia e Barnave e Bashkimit Europian miraton përdorimin e vaksinës Moderna

Agjencia e Barnave e Bashkimit Evropian (EMA) i ka dhënë dritën e gjelbër vaksinës kund...

IHMK paralajmëron vërshime në Kosovë
06Jan
IHMK paralajmëron vërshime në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se reshjet e shiut të cilat p...

20 mijë qytetarë në ditë do të vaksinohen në Kosovë
06Jan
20 mijë qytetarë në ditë do të vaksinohen në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë një konference për media ka njoftuar se në...

Vaksinat e para pritet të arrijnë në muajin shkurt në Kosovë
06Jan
Vaksinat e para pritet të arrijnë në muajin shkurt në Kosovë

Mbrëmë Motilokal.com ka njoftuar nga burimet e saj se një sasi e vaksinave kundër COVID...

MI: Të gjitha rrugët në Kosovë të kalueshme dhe po mirëmbahen nga operatorët e kontraktuar
06Jan
MI: Të gjitha rrugët në Kosovë të kalueshme dhe po mirëmbahen nga operatorët e kontraktuar

Ministria e Infrastrukturës njofton opinionin se të gjitha rrugët nën përgjegjësi të mi...

Harta e pabesueshme që tregon rrugët e fluturimit të shqiponjave gjatë një viti
06Jan
Harta e pabesueshme që tregon rrugët e fluturimit të shqiponjave gjatë një viti

Një i ri me emrin Fahd Qash nga Arabia Saudite u ndesh me diçka të pazakontë ndërsa ish...

Parashikimi i motit për sot dhe nesër në Maqedoninë Veriore
06Jan
Parashikimi i motit për sot dhe nesër në Maqedoninë Veriore

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë kryesisht me re dhe vende-vende me reshje lo...

Njihuni me parashikimin e meteorologëve për ditën e mërkurë dhe të enjte në Kosovë
06Jan
Njihuni me parashikimin e meteorologëve për ditën e mërkurë dhe të enjte në Kosovë

Me depërtimi e cikloneve mbi Mesdhe edhe përgjatë rajonit tonë pritet të kushtëzojnë mo...

Vranët, shi dhe borë në zonat malore, ky është parashikimi i motit për Shqipëri
06Jan
Vranët, shi dhe borë në zonat malore, ky është parashikimi i motit për Shqipëri

Shqipëria mbetet nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti sot parashi...

Mësoni se kur do të vijë sasia e parë e vaksinës kundër COVID-19 në Kosovë
05Jan
Mësoni se kur do të vijë sasia e parë e vaksinës kundër COVID-19 në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, konfirmoi sot sigurimin e 500 mijë vaksina kundë...