Lajmet e fundit

Efikasiteti energjetik zvogëlon konsumin e energjisë dhe kontribuon në uljen e emetimeve të CO2
21Nën
Efikasiteti energjetik zvogëlon konsumin e energjisë dhe kontribuon në uljen e emetimeve të CO2

Sot, me iniciativën e Organizatës së Kombeve të Bashkuara për zhvillimin industrial (UN...

Reduktimi i ndotjes së ajrit sfidë për rajonin
21Nën
Reduktimi i ndotjes së ajrit sfidë për rajonin

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, me ftesë të ministrit t...

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri
21Nën
Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri

Në orët e para të mëngjesit sot është regjistruar një tërmet me magnitudë 3.1...

9 gjëra që nuk duhet t’i bëjmë për të shpëtuar planetin tonë
21Nën
9 gjëra që nuk duhet t’i bëjmë për të shpëtuar planetin tonë

1.3 miliardë ton ushqim po harxhohet çdo vit dhe mbi 100 milionë kafshë po vdesin sepse...

Ndotja e ajrit mund të shkaktojë ‘mjegulla vrasëse’ në qytetet e mëdha
20Nën
Ndotja e ajrit mund të shkaktojë ‘mjegulla vrasëse’ në qytetet e mëdha

Nëse problemi i ndotjes së ajrit vazhdon të përkeqësohet, metropolet më të mëdha në bot...

Ujësjellësi i Prishtinës apel qytetarëve: Mos hidhni mbeturina në rrjetin e kanalizimit
20Nën
Ujësjellësi i Prishtinës apel qytetarëve: Mos hidhni mbeturina në rrjetin e kanalizimit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit Prishtina (KRUP), përmes një njoftimi ka apeluar qytet...

Një studim tregon se ajri brenda shtëpisë tuaj është më i dëmshëm sesa ajri jashtë – ja pse!
20Nën
Një studim tregon se ajri brenda shtëpisë tuaj është më i dëmshëm sesa ajri jashtë – ja pse!

Kur dëgjoni ose lexoni për "ndotjen e ajrit", gjërat e para që ju vijnë në mendje janë...

Policia e Kosovës kërkon vëmendje nga shoferët gjatë ngasjes në kushte të ndryshme klimatike
20Nën
Policia e Kosovës kërkon vëmendje nga shoferët gjatë ngasjes në kushte të ndryshme klimatike

Policia këshillon shoferët që të kenë kujdes kur lëvizni me shpejtësi prej 50 KM/H!...

Sot mot me shi në Maqedoninë e Veriut
20Nën
Sot mot me shi në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë Veriore do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje shi...

Mbani çadrat me veti, moti në Kosovë do të jetë me shi
20Nën
Mbani çadrat me veti, moti në Kosovë do të jetë me shi

Moti për ditët e ardhshme në Kosovë do të mbaj mot me vranësira dhe intervale me diell....

Këto do të jenë temperaturat për sot dhe nesër në Shqipëri
20Nën
Këto do të jenë temperaturat për sot dhe nesër në Shqipëri

Parashikimi i motit për vendin tonë, do të kemi mot të vranët e gradualisht gjatë mesdi...

Një front i ftohtë po lëviz përgjatë jugut të detit Adriatik dhe Jon, kërcënimi i rëndë vazhdon gjatë natës
19Nën
Një front i ftohtë po lëviz përgjatë jugut të detit Adriatik dhe Jon, kërcënimi i rëndë vazhdon gjatë natës

Nga sonte priten stuhi të mëdha përgjatë kufirit frontal, në drejtim të Ballkanit jugpe...