Lajmet e fundit

51 vite më parë Neil Armstrong shkeli në Hënë!
20Kor
51 vite më parë Neil Armstrong shkeli në Hënë!

Saktësisht, 51 vite më parë, më 20 korrik 1969, amerikani Neil Armstrong ishte i pari n...

Simptomat e koronavirusit ndahen në gjashtë grupe të ndryshme, zbulon studimi
20Kor
Simptomat e koronavirusit ndahen në gjashtë grupe të ndryshme, zbulon studimi

Simptomat e COVID-19 ndahen në gjashtë grupe të ndryshme, kanë zbuluar shkencëtarët dhe...

Moment befasues/ Ketri i etur i kërkon ujë një fëmijë
20Kor
Moment befasues/ Ketri i etur i kërkon ujë një fëmijë

Veprimi i ketrit të etur po bën xhiron e botës, teksa u kap duke i kërkuar ujë një fëmi...

Kina përgatitet për misionin e parë në Mars
20Kor
Kina përgatitet për misionin e parë në Mars

Kina po përgatitet të nisë misionin e saj të parë në Mars dhe ka përgatitur raketën e t...

Ky është parashikimi i motit për sot dhe dy ditët vijim në Mal të Zi
20Kor
Ky është parashikimi i motit për sot dhe dy ditët vijim në Mal të Zi

Parashikimi i moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë mot i ngrohtë, i kthjellë...

Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe mot të kthjellët në Maqedoninë e Veriut
20Kor
Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe mot të kthjellët në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i ngrohtë, i kthjellët dhe me diell. Te...

Rikthehen temperaturat e larta, njihuni me parashikimin e motit në Kosovë
20Kor
Rikthehen temperaturat e larta, njihuni me parashikimin e motit në Kosovë

Sipas parashikimit të Motilokal.com Kosova do të përfshihet nga fushat të presionit të...

Moti në Shqipëri gjatë kësaj jave do të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit me origjinë afrikane
20Kor
Moti në Shqipëri gjatë kësaj jave do të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit me origjinë afrikane

Shqipëria pritet të përfshihet sërish nga rrymat e nxehta afrikane, ku do të mbizotëroj...

Ministria e Shëndetësisë: 82 raste të reja dhe një humbje jete nga koronavirusi në Shqipëri
19Kor
Ministria e Shëndetësisë: 82 raste të reja dhe një humbje jete nga koronavirusi në Shqipëri

Dr. Rovena Daja përmes një komunikate për shtyp, ka njoftuar për sa i takon situatës së...

Java e ardhshme me mot të nxehtë dhe më shumë diell në Kosovë
19Kor
Java e ardhshme me mot të nxehtë dhe më shumë diell në Kosovë

Sipas parashikimit të Motilokal.com Kosova do të përfshihet nga fushat të presionit të...

Rikthehet i nxehti afrikan, temperatura përvëluese gjatë javës së ardhshme në Shqipëri
19Kor
Rikthehet i nxehti afrikan, temperatura përvëluese gjatë javës së ardhshme në Shqipëri

Shqipëria pritet të përfshihet sërish nga rrymat e nxehta afrikane, ku do të mbizotëroj...

Një tjetër tërmet i fortë godet veriun e Islandës, regjistrohen edhe dhjetëra pasgoditje
19Kor
Një tjetër tërmet i fortë godet veriun e Islandës, regjistrohen edhe dhjetëra pasgoditje

Nuk ka kaluar më shumë se një muaj që kur Islanda u godit nga një seri tërmetesh në Isl...