Lajmet e fundit

Katër këshilla si t’i eliminoni disa probleme në veturë, gjatë stinës së dimrit
03Jan
Katër këshilla si t’i eliminoni disa probleme në veturë, gjatë stinës së dimrit

Temperaturat e ulëta gjatë stinës së dimrit mund të sjellin probleme për makinën tuaj....

Mesatarja e diellit për muajin janar në qytetet europiane, Tirana dhe Prishtina në mesin e tyre
03Jan
Mesatarja e diellit për muajin janar në qytetet europiane, Tirana dhe Prishtina në mesin e tyre

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren për orët e diellit gjatë muajit janar në qytetet...

Ky është parashikimi i meteorologëve për këtë fundjavë në Mal të Zi
03Jan
Ky është parashikimi i meteorologëve për këtë fundjavë në Mal të Zi

Moti për ditën e premte në Mal të Zi, do të mbajë mot i kthjellët. Në viset malore fund...

Mësoni si do të jetë moti për këtë fundjavë në Maqedoninë e Veriut
03Jan
Mësoni si do të jetë moti për këtë fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Gjatë ditës së sotme dhe të shtunën do të mbajë mot kryesisht me diell me kushte për mj...

Moti në Kosovë për këtë fundjavë, nga e diela priten reshje bore
03Jan
Moti në Kosovë për këtë fundjavë, nga e diela priten reshje bore

Në Kosovë moti do të do të mbaj kryesisht i vranët dhe me intervale me diell. Gjatë dit...

Mot i kthjellët dhe rritje temperaturash, ja si parashikohet të jetë për këtë fundjavë në Shqipëri
03Jan
Mot i kthjellët dhe rritje temperaturash, ja si parashikohet të jetë për këtë fundjavë në Shqipëri

Moti në Shqipëri do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që...

Reshjet mesatare vjetore në qytetet evropiane, Prishtina dhe Tirana në mesin e tyre
02Jan
Reshjet mesatare vjetore në qytetet evropiane, Prishtina dhe Tirana në mesin e tyre

Tabelat më poshtë japin mesataren vjetore të reshjeve të shiut plus reshjet e dëborës n...

Mësoni si do të jetë moti për fundjavën e parë të 2020-es në qytetet shqiptare dhe evropiane
02Jan
Mësoni si do të jetë moti për fundjavën e parë të 2020-es në qytetet shqiptare dhe evropiane

Moti në Shqipëri do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që...

Flash Forest planifikon të mbjellë një miliard pemë deri në vitin 2028 duke përdorur dron që lëshojnë fara
02Jan
Flash Forest planifikon të mbjellë një miliard pemë deri në vitin 2028 duke përdorur dron që lëshojnë fara

Një ekip i diplomuar nga shkencëtar dhe inxhinierë kanadezë po planifikojnë të përdorin...

Nga përmbytjet në Xhakartë, humbin jetën 20 persona
02Jan
Nga përmbytjet në Xhakartë, humbin jetën 20 persona

Kryeqyteti Indonezian Xhakarta dhe disa qytetet të afërta kanë janë përmbytur nga reshj...

Disa këshilla për vozitje të sigurt gjatë dimrit
02Jan
Disa këshilla për vozitje të sigurt gjatë dimrit

Për të pasur një vozitje të sigurt në stinën e dimrit kërkohet kujdes i shtuar, me tekn...

Mesatarja e reshjeve të shiut për muajin janar në qytete europiane, Prishtina dhe Tirana në mesin e tyre
02Jan
Mesatarja e reshjeve të shiut për muajin janar në qytete europiane, Prishtina dhe Tirana në mesin e tyre

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren mujore për reshjet e shiut gjatë muajit janar në...