Lajmet e fundit

Mot i vranët me shi sot dhe nesër në Maqedoni
07Tet
Mot i vranët me shi sot dhe nesër në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe riga lokale shiu. Temperatu...

Mjegull, vranësira dhe shi në Kosovë
07Tet
Mjegull, vranësira dhe shi në Kosovë

Moti sot dhe nesër në Kosovë parashihet të mbajë i freskët, me mjegull në mëngjes, vran...

Shtrëngata dhe reshje shiu, si pritet të jetë moti sot dhe nesër në Shqipëri
07Tet
Shtrëngata dhe reshje shiu, si pritet të jetë moti sot dhe nesër në Shqipëri

Sot në Shqipëri parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu të shoqëruara ed...

Në 4 nga 5 persona, humbja e përkohshme e nuhatjes është COVID-19
06Tet
Në 4 nga 5 persona, humbja e përkohshme e nuhatjes është COVID-19

Sipas një studimi të publikuar së fundmi bëhet e ditur se për 4 në 5 persona, humbja e...

Katastrofë ekologjike në plazhin me rërë të zezë në Rusi
06Tet
Katastrofë ekologjike në plazhin me rërë të zezë në Rusi

Një rrjedhje e karburantit toksik të raketave, arsenik dhe zhivë është shkaku i mundshë...

Në 24 orët e fundit, 158 raste të reja dhe 140 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
06Tet
Në 24 orët e fundit, 158 raste të reja dhe 140 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve janë...

Kungulli 702 kilogramë thyen rekordin shtetëror në Gjermani [Foto]
06Tet
Kungulli 702 kilogramë thyen rekordin shtetëror në Gjermani [Foto]

Kevin Rataj është një fermerë 26-vjeçar nga Hagermarsch, i cili fitoi kampionatin e 16-...

Shkencëtarët e vrimave të zeza fitojnë Çmimin Nobel për Fizikë
06Tet
Shkencëtarët e vrimave të zeza fitojnë Çmimin Nobel për Fizikë

Tre shkencëtarë janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Fizikë, për punën e tyre në të kupt...

Sot 122 të shëruar dhe 34 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
06Tet
Sot 122 të shëruar dhe 34 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe lab...

Paralajmërimet për vërshime, kërkohet aktivizim i shtabeve të krizave
06Tet
Paralajmërimet për vërshime, kërkohet aktivizim i shtabeve të krizave

Pas paralajmërimeve për vërshime të mundshme në Kosovë, njohësi i çështjeve të emergjen...

Paralajmërohen vërshime në Kosovë
06Tet
Paralajmërohen vërshime në Kosovë

Reshjet e shiut që kanë nisur që nga pasditja e së hënës në Kosovë po vazhdojnë edhe më...

Vermoshi bëhet me qendër të re turistike
06Tet
Vermoshi bëhet me qendër të re turistike

Vermoshi është pjesë e Njësisë Administrative Kelmend, brenda kufirit të Parkut të Alpe...