Lajmet e fundit

Mësoni se çfarë moti do të mbizotërojë sot dhe dy ditët e ardhshme në Maqedoni
03Sht
Mësoni se çfarë moti do të mbizotërojë sot dhe dy ditët e ardhshme në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i ngrohtë, i kthjellët dhe me diell. Te...

Parashikimi i sinoptikëve për sot dhe fundjavë në Kosovë
03Sht
Parashikimi i sinoptikëve për sot dhe fundjavë në Kosovë

Moti sot dhe fundjavë në Kosovë parashihet të mbajë mot i qëndrueshëm kryesisht me diel...

Koha për plazh nuk ka mbaruar, mot i kthjellët e me diell sot dhe fundjavë në Shqipëri
03Sht
Koha për plazh nuk ka mbaruar, mot i kthjellët e me diell sot dhe fundjavë në Shqipëri

Vendi ynë vazhdon të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike me mot kry...

Aktivistët për mbrojtjen e natyrës gjejnë shkelje ligjore të bëra në Parkun e Mirushës, kërkojnë të mbrohet Mirusha
03Sht
Aktivistët për mbrojtjen e natyrës gjejnë shkelje ligjore të bëra në Parkun e Mirushës, kërkojnë të mbrohet Mirusha

Pothuajse për disa javë nuk ka rrjedhur asnjë pikë ujë nëpër ujëvarën e Mirushës. Edhe...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve u kërkon shteteve të përgatiten për shpërndarjen e një vaksine në fund të tetorit
03Sht
Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve u kërkon shteteve të përgatiten për shpërndarjen e një vaksine në fund të tetorit

Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) u ka kërkuar zyrtar...

Ministria e Shëndetësisë: 116 raste të reja dhe 150 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
03Sht
Ministria e Shëndetësisë: 116 raste të reja dhe 150 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar situatën në lidhje me pandeminë e Covid-19 në S...

Shënohen 78 raste të reja dhe 190 të shëruar nga COVID-19!
03Sht
Shënohen 78 raste të reja dhe 190 të shëruar nga COVID-19!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se gjatë 24-orëve të f...

‘Huawei’ dhe ‘Voicewise’ identifikojnë COVID-19 përmes zërit
03Sht
‘Huawei’ dhe ‘Voicewise’ identifikojnë COVID-19 përmes zërit

Gjiganti i teknologjisë “Huawei” dhe “Voicewise”, nga i Universitetit “Tor Vergata” i R...

Rikthehen kroçerat në Portin e Durrësit ‘LA BELLE DE L’ADRIATIQUE’ sjell turistët e parë për këtë vit
03Sht
Rikthehen kroçerat në Portin e Durrësit ‘LA BELLE DE L’ADRIATIQUE’ sjell turistët e parë për këtë vit

Në portin e Durrësit u ankorua kroçera e parë e këtij viti, e cila ka sjell 44 turistë...

Mesatarja e diellit për muajin gusht në qytetet europiane, Prishtina dhe Shkupi në mesin e tyre
03Sht
Mesatarja e diellit për muajin gusht në qytetet europiane, Prishtina dhe Shkupi në mesin e tyre

Tabelat e mëposhtme tregojnë mesataren për orët e diellit gjatë muajit gusht në qytetet...

Raporti i 24 orëve të fundit: 122 raste të reja dhe 141 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
02Sht
Raporti i 24 orëve të fundit: 122 raste të reja dhe 141 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit mbi pandeminë e Covid-19. Kë...

Vazhdon tradita e keqe e djegies së hamulloreve në arat e Kosovës
02Sht
Vazhdon tradita e keqe e djegies së hamulloreve në arat e Kosovës

Me përfundimin e të korrave, fillon edhe zakoni i keq i djegies së hamulloreve dhe bari...