Lajmet e fundit

Të dhënat për 24 orët e fundit nga IKSHPK: Shënohen 85 raste të reja dhe 97 të shëruar nga COVID-19
07Sht
Të dhënat për 24 orët e fundit nga IKSHPK: Shënohen 85 raste të reja dhe 97 të shëruar nga COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se gjatë 24-orëve të f...

Fotografët shkrepin momentet më të bukura/ Publikohen imazhet më mahnitëse të botës së egër [Foto]
07Sht
Fotografët shkrepin momentet më të bukura/ Publikohen imazhet më mahnitëse të botës së egër [Foto]

Një nga konkurset më të vlerësuara të fotografisë në të gjithë botën ka mbledhur fotogr...

Vijojnë temperaturat verore në Shqipëri dhe Kosovë
07Sht
Vijojnë temperaturat verore në Shqipëri dhe Kosovë

Vendi ynë vazhdon të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike me mot kry...

Ky është moti për sot dhe dy ditët e ardhshme në Mal të Zi
07Sht
Ky është moti për sot dhe dy ditët e ardhshme në Mal të Zi

Parashikimi i moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët...

Parashikimi i motit gjatë kësaj jave në Maqedoninë Veriore
07Sht
Parashikimi i motit gjatë kësaj jave në Maqedoninë Veriore

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët dhe me diell. Tem...

Mot me diell dhe i ngrohtë gjatë kësaj jave në Kosovë
07Sht
Mot me diell dhe i ngrohtë gjatë kësaj jave në Kosovë

Kosova vazhdon të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë, e rrymave të ngroh...

Shijoni pushimet, në Shqipëri vijojnë ditët me diell dhe nxehtë
07Sht
Shijoni pushimet, në Shqipëri vijojnë ditët me diell dhe nxehtë

Vendi ynë vazhdon të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike me mot kry...

Përfshihet nga flakët zona e Karaburunit, në Vlorë
06Sht
Përfshihet nga flakët zona e Karaburunit, në Vlorë

Një zjarr i madh ka përfshirë sot Karaburunin, zonën e Ravenes në Vlorë. Sipas njoftime...

Raporti i 24 orëve të fundit: 153 raste të reja dhe 130 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
06Sht
Raporti i 24 orëve të fundit: 153 raste të reja dhe 130 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit mbi pandeminë e Covid-19 në...

Regjistrohen edhe 92 rastë të reja dhe 115 të shëruar nga COVID-19
06Sht
Regjistrohen edhe 92 rastë të reja dhe 115 të shëruar nga COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se gjatë 24-orëve të f...

Shkencëtarët identifikojnë molekulën natyrale që bllokon COVID-19
06Sht
Shkencëtarët identifikojnë molekulën natyrale që bllokon COVID-19

Është identifikuar një molekulë me origjinë natyrore e aftë të bllokojë specifikisht vi...

Ky është sërfisti më i ri që ‘mposht’ dallgët [Foto]
06Sht
Ky është sërfisti më i ri që ‘mposht’ dallgët [Foto]

Është vetëm katër vjeç, por nuk ka frikë nga gjerat e rrëzikshme. Braziliani Joao Vikor...