Lajmet e fundit

Prishtina goditet nga shiu dhe erërat e forta [Foto]
23Kor
Prishtina goditet nga shiu dhe erërat e forta [Foto]

Prishtina pasditen e sotme është goditur nga një stuhi e fortë me erëra dhe reshje shiu...

Gjenden 37 vullkane aktive në Venus
23Kor
Gjenden 37 vullkane aktive në Venus

Shkencëtarët kanë identifikuar 37 struktura vullkanike mbi Venusin që duket se kanë qen...

Bie numri i turistëve që vizitojnë Shqipërinë
23Kor
Bie numri i turistëve që vizitojnë Shqipërinë

Instituti i Statistikave i Republikës së Shqipërisë (INSTAT), ka publikuar të dhënat pë...

Konfirmohen 108 raste të reja, tri humbje jete dhe 60 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
23Kor
Konfirmohen 108 raste të reja, tri humbje jete dhe 60 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Dr. Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik, në një prononcim për media njoftoi...

Sot 181 raste të reja dhe 136 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë
23Kor
Sot 181 raste të reja dhe 136 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Marsi siç nuk e keni parë kurrë më parë: Imazhet e pabesueshme të kapura nga NASA [Foto+Video]
23Kor
Marsi siç nuk e keni parë kurrë më parë: Imazhet e pabesueshme të kapura nga NASA [Foto+Video]

Imazhet e Marsit të kapura nga rovera të ndryshëm të NASA-s ndërsa ato përshkojnë sipër...

Kina nis misionin e parë në Mars
23Kor
Kina nis misionin e parë në Mars

Kina sot lansoi misionin e saj të parë pa pilot në planetin Mars. Misioni i quajtur Tia...

Fotografi mahnitëse të shqiponjës duke zënë peshk
23Kor
Fotografi mahnitëse të shqiponjës duke zënë peshk

Këto foto të jashtëzakonshme kanë kapur shqiponjën Osprey apo peshkngrënës duke u zhytu...

Qelizat e karburantit 1 megavat të Toshiba-s kanë lëng të mjaftueshëm për të furnizuar një fabrikë
23Kor
Qelizat e karburantit 1 megavat të Toshiba-s kanë lëng të mjaftueshëm për të furnizuar një fabrikë

Toshiba është e vendosur të përdorë një sistem qelizash të karburantit me energji hidro...

Rrjedhja aktive e metanit në shtratin e detit u zbulua për herë të parë në Antarktidë
23Kor
Rrjedhja aktive e metanit në shtratin e detit u zbulua për herë të parë në Antarktidë

Një ekip studiuesish me Universitetin Shtetëror të Oregonit ka konfirmuar rrjedhjen e p...

Në Fotografi: Përmbytjet shkatërruese në Azinë e Jugut
23Kor
Në Fotografi: Përmbytjet shkatërruese në Azinë e Jugut

Azia e Jugut po lufton me reshjet e mëdha të shiut, që kanë goditur rajonin me javë të...

Studim: Tri veprime të thjeshta që mund të ndalojnë përhapjen e koronavirusit
23Kor
Studim: Tri veprime të thjeshta që mund të ndalojnë përhapjen e koronavirusit

Nëse lani duart rregullisht, mbani maskë dhe distancën e duhur, atëherë këto tre veprim...