Lajmet e fundit

Javë me shi, shtrëngata dhe shkarkime rrufesh në Shqipëri e Kosovë
12Tet
Javë me shi, shtrëngata dhe shkarkime rrufesh në Shqipëri e Kosovë

Moti për këtë fillim jave në Shqipëri parashikohet të nis me mot të paqëndrueshëm me vr...

Moti në Mal të Zi, me vranësira dhe reshje shiu
12Tet
Moti në Mal të Zi, me vranësira dhe reshje shiu

Parashikimi i moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë mot me vranësira dhe resh...

Vranësira e reshje shiu, parashikimi i motit për sot dhe dy ditët në vijmë në Maqedoni
12Tet
Vranësira e reshje shiu, parashikimi i motit për sot dhe dy ditët në vijmë në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot pjesërisht me re në mëngjes, ndërsa pas...

Moti në Kosovë, me shi dhe shkarkime rrufesh, në viset malore edhe borë
12Tet
Moti në Kosovë, me shi dhe shkarkime rrufesh, në viset malore edhe borë

Moti në Kosovë parashikohet të ndikohet nga masat e lagështa të ajrit me presion të ndr...

Mos harroni çadrat, na pret një javë me shi në Shqipëri
12Tet
Mos harroni çadrat, na pret një javë me shi në Shqipëri

Moti për këtë fillim jave në Shqipëri parashikohet të nis me mot të paqëndrueshëm me vr...

Makina Tesla ka udhëtuar më shumë se dy miliard kilometra në hapësirë
11Tet
Makina Tesla ka udhëtuar më shumë se dy miliard kilometra në hapësirë

Makina Tesla Roadster e Elon Musk iu afrua planetit Mars këtë javë. Makina sportive me...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me koronavirus
11Tet
Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fu...

Planeti Mars më i shndritshëm dhe më i madh se kurrë
11Tet
Planeti Mars më i shndritshëm dhe më i madh se kurrë

Planeti Mars është më i madhi dhe më i shndritshëm ndërsa është vendosur në një linjë m...

Sot 49 raste të reja dhe 53 të shëruar me COVID-19 në Kosovë
11Tet
Sot 49 raste të reja dhe 53 të shëruar me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe lab...

Vullkani më i madh i Islandës gati të shpërthejë
11Tet
Vullkani më i madh i Islandës gati të shpërthejë

Vullkani më aktiv i Islandës është në prag të shpërthimit, paralajmërojnë shkencëtarët....

‘Piktura abstrakte’ nga fushat me speca në Kinë
11Tet
‘Piktura abstrakte’ nga fushat me speca në Kinë

Një peizazh mbresëlënës shihet në tokat e Kinës, ku dhjetëra fermerë kanë nisur sezonin...

‘Mos ma prek Mirushën’ - Aktivistët për mbrojtjen e natyrës kërkojnë të mbrohet parku dhe ujëvarat
10Tet
‘Mos ma prek Mirushën’ - Aktivistët për mbrojtjen e natyrës kërkojnë të mbrohet parku dhe ujëvarat

Me moton “Mos ma prek Mirushën”, sot një grup aktivistësh protestuan në mbrojtje të Par...