Lajmet e fundit

77 raste të reja me koronavirus në Kosovë
17Qer
77 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Vapa, çfarë duhet të dimë për kërcënimin stinor? - Intervistë me dr. Jeton Zenuni
17Qer
Vapa, çfarë duhet të dimë për kërcënimin stinor? - Intervistë me dr. Jeton Zenuni

Së bashku me verën vjen edhe rreziku i goditjes nga i nxehti. I nxehti i verës vjen edh...

Eklipsi diellor: NASA tregon se si do të duket dielli i 'unazës së zjarrit' këtë fundjavë
17Qer
Eklipsi diellor: NASA tregon se si do të duket dielli i 'unazës së zjarrit' këtë fundjavë

Këtë fundjavë të gjithë sytë drejt qiellit. Pasi me 21 qershor pritet të ndodhë eklipsi...

Koronavirusi është mësim për ne që të ndreqim marrëdhëniet e prishura me natyrën
17Qer
Koronavirusi është mësim për ne që të ndreqim marrëdhëniet e prishura me natyrën

Në vitin 1997, një zonë e madhe e pyjeve të shiut në Azinë jug-lindore u dogj duke shkr...

Tirana nën ujë pas reshjeve të shiut – Parku ‘Rinia’ përmbytet sërish
17Qer
Tirana nën ujë pas reshjeve të shiut – Parku ‘Rinia’ përmbytet sërish

Janë dashur vetëm pak minuta që reshjet e dendura të shiut të përmbytin rrugët dhe lagj...

Regjistrohen edhe 193 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore
17Qer
Regjistrohen edhe 193 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1391...

IKSHPK: Të mbyllen sektorët ku ka raste pozitive me koronavirus
17Qer
IKSHPK: Të mbyllen sektorët ku ka raste pozitive me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) e ka konsideruar brengosëse, rritjen e n...

Rrezikuan jetën mbi vullkan, dy aventurierë vendosin rekord të ri botëror [Foto]
17Qer
Rrezikuan jetën mbi vullkan, dy aventurierë vendosin rekord të ri botëror [Foto]

Një ngjarje sa e pabesueshme aq dhe e rrezikshme ka ndodhur mbi ishullin Tanna në jugpe...

Ministria e Shëndetësisë: 50 raste të reja me koronavirus, një humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri
17Qer
Ministria e Shëndetësisë: 50 raste të reja me koronavirus, një humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri

Dr. Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik, ka bërë të ditur se rritja e rasteve...

Çfarë na ka rezervuar moti për sot dhe nesër në Kosovë? Ky është parashikimi i Motilokal.com
17Qer
Çfarë na ka rezervuar moti për sot dhe nesër në Kosovë? Ky është parashikimi i Motilokal.com

Moti sot në Kosovë do të mbajë mot pjesërisht me re dhe reshje lokale shiu. Temperatura...

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot dhe nesër
17Qer
Reshje shiu dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot dhe nesër

Moti sot në vendin tonë do të jetë i paqëndrueshëm, me kthjellime dhe vranësira, ku pri...

Alarmante/ 141 raste të reja me koronavirus dhe pesë të shëruar në Kosovë
16Qer
Alarmante/ 141 raste të reja me koronavirus dhe pesë të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...