Lajmet e fundit

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit tregon për nivelin e thatësisë/lagështisë në Kosovë
05Jan
Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit tregon për nivelin e thatësisë/lagështisë në Kosovë

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) përmes një kumtese ka njoftuar se...

Në mars hapet ankandi për parqet eolike, Balluku: Pas 15 vitesh do të përdoren nga shteti
05Jan
Në mars hapet ankandi për parqet eolike, Balluku: Pas 15 vitesh do të përdoren nga shteti

Në muajin mars do të hapet ankandi i parë për ndërtimin e parqeve eolike për prodhimin...

Kosova siguron 500 mijë vaksina kundër COVID-19 nga Pfizer
05Jan
Kosova siguron 500 mijë vaksina kundër COVID-19 nga Pfizer

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur...

Foto mahnitëse nga liqeni i ngrirë Abraham në Alberta të Kanadasë
05Jan
Foto mahnitëse nga liqeni i ngrirë Abraham në Alberta të Kanadasë

Imazhe mahnitëse të shkrepura nga ajri i liqenit të ngrirë Abraham në Alberta të Kandas...

Maqedonia e Veriut siguron 800 mijë doza të vaksinës Pfizer
05Jan
Maqedonia e Veriut siguron 800 mijë doza të vaksinës Pfizer

Republika e Maqedonisë së Veriut do të marrë 800,000 vaksina kundër COVID-19 nga prodhu...

Ministria e Infrastrukturës: Gjendja e rrugëve në Kosovë e mirë, ka patur disa intervenime
05Jan
Ministria e Infrastrukturës: Gjendja e rrugëve në Kosovë e mirë, ka patur disa intervenime

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se nga të dhënat e siguruara nga terreni për mi...

Lindje magjepsëse e diellit në qytetin më të madh të Turqisë, Stambollin [Foto]
05Jan
Lindje magjepsëse e diellit në qytetin më të madh të Turqisë, Stambollin [Foto]

Ndërsa 2020-ta mbetet pas, dielli lind në një vit të ri në qytetin më të madh të Turqis...

Veturat e Tesla-s së shpejti me opsionin për thirrje urgjente
05Jan
Veturat e Tesla-s së shpejti me opsionin për thirrje urgjente

Themeluesi i kompanisë Tesla, Elon Musk është i njohur për përdorimin e Twitter për të...

Rusët sfidojnë të ftohtin, zhyten në liqenin Bajkal në -35 gradë [Video]
05Jan
Rusët sfidojnë të ftohtin, zhyten në liqenin Bajkal në -35 gradë [Video]

Termometri shënon temperaturat – 35 gradë Celsius, por kjo nuk i pengon rusët të zhyten...

Moti i ligë mbërthen Shqipërinë, reshje dëbore në zonat malore, vështirësi për veturat
04Jan
Moti i ligë mbërthen Shqipërinë, reshje dëbore në zonat malore, vështirësi për veturat

Moti i ligë ka përfshirë pothuajse tërë territor e Shqipërisë me reshje shiu e dëbore q...

Liqeni i Ulzës në gjendje të tmerrshme, mbeturinat lundrojnë në ujë
04Jan
Liqeni i Ulzës në gjendje të tmerrshme, mbeturinat lundrojnë në ujë

Ndotja e mjedisit në Shqipëri si pasojë e hedhjes së mbeturinave mbetet një ndër proble...

Gati qendra antiCOVID në Shqipëri, Manastirliu: Do vaksinohen 60 qytetarë në orë
04Jan
Gati qendra antiCOVID në Shqipëri, Manastirliu: Do vaksinohen 60 qytetarë në orë

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manasti...