Lajmet e fundit

Policia e Shtetit apel qytetarëve: Shmangni lëvizjet në zonat e prekura nga përmbytjet
08Jan
Policia e Shtetit apel qytetarëve: Shmangni lëvizjet në zonat e prekura nga përmbytjet

Policia e Shtetit u ka bërë apel qytetarëve që të shmangin lëvizjet në zonat më të rrez...

Shi e vërshime, kryetari Muharremaj një e katërta e Suharekës nën ujë
08Jan
Shi e vërshime, kryetari Muharremaj një e katërta e Suharekës nën ujë

Reshjet e shumta të shiut që kanë filluar që nga orët e hershme të mëngjesit dhe po vaz...

2020-ta viti më i nxehtë në Evropë
08Jan
2020-ta viti më i nxehtë në Evropë

Viti 2020 u regjistrua si viti më i ngrohtë në Evropë, sipas shërbimit të Bashkimit Evr...

Vërshimet nga reshjet e shiut, Rajoni i Dukagjinit më i prekuri
08Jan
Vërshimet nga reshjet e shiut, Rajoni i Dukagjinit më i prekuri

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës (IHMK) përmes një njoftimi për media ka treguar...

Shqipëria nën pushtetin e ujit, përmbyten disa zona [Foto]
08Jan
Shqipëria nën pushtetin e ujit, përmbyten disa zona [Foto]

Reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë natës dhe tërë ditës së sotme kanë sjellë prob...

Vërshimet në Gjakovë, Ardian Gjini del për të parë nga afër gjendjen
08Jan
Vërshimet në Gjakovë, Ardian Gjini del për të parë nga afër gjendjen

Reshjet e shumta të shiut dhe borës kanë shkaktuar përmbytje në disa fshatra të Gjakovë...

Kjo është situata e rrugëve në Kosovë
08Jan
Kjo është situata e rrugëve në Kosovë

Ministria e Infrastrukturës njofton qytetarët se pas reshjeve të shiut në drejtim të au...

Reshjet e shiut përmbytin tokat bujqësore dhe oborret e shtëpive në Drenas
08Jan
Reshjet e shiut përmbytin tokat bujqësore dhe oborret e shtëpive në Drenas

Moti i ligë me reshje shiu dhe bore ka përfshirë një pjesë të Kosovës. Nga reshjet e de...

Reshjet e mëdha vërshojnë rrugët e Malishevës
08Jan
Reshjet e mëdha vërshojnë rrugët e Malishevës

Reshjet e mëdha të shiut që kanë përfshirë tërë territorin e Kosovës, në disa pjesë ka...

Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet pazari i kafshëve në Novoselë
08Jan
Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet pazari i kafshëve në Novoselë

Pas reshjeve të shumta të shiut ka bërë që lumi Vjosa të del nga shtrati dhe të përmbyt...

Fundjava me vranësira dhe shi në Mal të Zi
08Jan
Fundjava me vranësira dhe shi në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë me vranësira e reshje shiu, në viset malore reshje b...

Moti sot dhe fundjavë me vranësira e reshje shiu në Maqedoni
08Jan
Moti sot dhe fundjavë me vranësira e reshje shiu në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira e reshje shiu, në viset malore...