Lajmet e fundit

Në 11 ditë 8 përmbytje shkatërruese – Kur do të jetë e ardhmja?
18Sht
Në 11 ditë 8 përmbytje shkatërruese – Kur do të jetë e ardhmja?

“Pas meje, përmbytja”. Thuhet se është thënë nga Mbreti Louis XI i Francës në shekullin...

Erdoğan takon Elon Musk, ja çfarë biseduan
18Sht
Erdoğan takon Elon Musk, ja çfarë biseduan

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan u takua me themeluesin e Tesla-s dhe SpaceX, Elon...

Thatësira dhe pasiguria rreth grurit ukrainas, shqetësim për fermerët amerikanë
18Sht
Thatësira dhe pasiguria rreth grurit ukrainas, shqetësim për fermerët amerikanë

Thatësira, pasiguria rreth grurit ukrainas, shqetësim për fermerët amerikanë ...

Apple po përgatit softuer që do të zgjidhë problemin e rrezatimit të iPhone 12
18Sht
Apple po përgatit softuer që do të zgjidhë problemin e rrezatimit të iPhone 12

Kompania Apple po punon për një përmirësim të softuerit me qëllim zgjidhjen e problemit...

Italia goditet nga një tërmet i fortë, ja sa ishte magnituda
18Sht
Italia goditet nga një tërmet i fortë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter, sipas Institutit të Gjeologjisë dhe Vul...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çaj çdo ditë
18Sht
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çaj çdo ditë

Në varësi të llojit të çajit, ai mund të sjellë përfitime të shumta për trupin tuaj dhe...

Shkencëtarët i frikësohen një fenomeni në Antarktidë: Mund ta kthejë nga frigoriferi i Tokës, në radiatorin e saj
18Sht
Shkencëtarët i frikësohen një fenomeni në Antarktidë: Mund ta kthejë nga frigoriferi i Tokës, në radiatorin e saj

Të dhënat satelitore tregojnë se akulli i detit që rrethon Antarktidën është shumë nën...

Ky është parashikimi i motit për këtë fillim jave në Mal të Zi
17Sht
Ky është parashikimi i motit për këtë fillim jave në Mal të Zi

Moti gjatë ditëve të javës në Mal të Zi do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira...

Ky është parashikimi i motit për këtë javë në Maqedoninë Veriore
17Sht
Ky është parashikimi i motit për këtë javë në Maqedoninë Veriore

Moti të hënën në Maqedoninë e Veriut do të jetë Me diell e vranësira të ulëta deri në m...

Ky është parashikimi i motit për këtë javë në Kosovë
17Sht
Ky është parashikimi i motit për këtë javë në Kosovë

Java në Kosovë nis me mot të ngrohtë dhe me diell. Të martën dhe mërkurën priten zhvill...

Ky është parashikimi i motit për këtë javë në Shqipëri
17Sht
Ky është parashikimi i motit për këtë javë në Shqipëri

Moti në Shqipëri do të jetë nën ndikimin të kushteve atmosferike relativisht të qëndrue...

A e dini pse gogësima është ngjitëse, mësoni përgjigjen e shkencëtarëve
17Sht
A e dini pse gogësima është ngjitëse, mësoni përgjigjen e shkencëtarëve

A keni menduar ndonjëherë pse gogësima është ngjitës? Pse ndonjëherë mjafton të shohësh...