Lajmet e fundit

Fundoset një tjetër anije në ujërat e Vlorës
12Sht
Fundoset një tjetër anije në ujërat e Vlorës

Një tjetër anije është përmbytur sot në gjirin e Orikut të Vlorës. Bëhet e di...

Nga shpellat e akullit te rrugët malore, fotot e pabesueshme të shkrepura në mbarë botën
11Sht
Nga shpellat e akullit te rrugët malore, fotot e pabesueshme të shkrepura në mbarë botën

Ky vit ka qenë viti i pushimit - i cili ka lënë miliona njerëz të bllokuar, duke rikujt...

Njihuni më parë me parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Shqipëri dhe Kosovë
11Sht
Njihuni më parë me parashikimin e motit për sot dhe fundjavë në Shqipëri dhe Kosovë

Vendi ynë vazhdon të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike me mot kry...

Mësoni se çfarë moti do të mbizotërojë sot dhe dy ditët e ardhshme në Mal të Zi
11Sht
Mësoni se çfarë moti do të mbizotërojë sot dhe dy ditët e ardhshme në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët dhe me diell. Temperaturat...

Parashikimi i sinoptikëve për sot dhe fundjavë në Maqedoninë Veriore
11Sht
Parashikimi i sinoptikëve për sot dhe fundjavë në Maqedoninë Veriore

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i ngrohtë, i kthjellët dhe me diell. Te...

Këto temperatura do të mbizotërojnë sot dhe fundjavë në Kosovë
11Sht
Këto temperatura do të mbizotërojnë sot dhe fundjavë në Kosovë

Moti në Kosovë vazhdon të mbajë mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell. Ndërsa gjatë vise...

Keni bërë plane për fundjavë? Mësoni si do të jetë koha në Shqipëri
11Sht
Keni bërë plane për fundjavë? Mësoni si do të jetë koha në Shqipëri

Vendi ynë vazhdon të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike me mot kry...

Koronavirusi në Shqipëri, 156 raste të reja dhe 62 të shëruar
10Sht
Koronavirusi në Shqipëri, 156 raste të reja dhe 62 të shëruar

Në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë dy persona për shkak të COV...

Raporti për 24 orët e fundit nga IKSHPK: 107 të shëruar dhe 69 raste të reja me COVID-19!
10Sht
Raporti për 24 orët e fundit nga IKSHPK: 107 të shëruar dhe 69 raste të reja me COVID-19!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se gjatë 24-orëve të f...

Pamje apokaliptike, qielli bëhet portokalli mbi San Francisko
10Sht
Pamje apokaliptike, qielli bëhet portokalli mbi San Francisko

Dielli, i cili zakonisht është i shndërritshë, të mërkurën ishte zhdukur. Kjo...

Zbulohet sistemi planetar i deformuar
10Sht
Zbulohet sistemi planetar i deformuar

Është vëzhguar për herë të parë reja e parë planetare e deformuar. Deri më sot mendohej...

Surprizon moti në Kolorado - Nga dielli në borë
10Sht
Surprizon moti në Kolorado - Nga dielli në borë

Ndërsa Kalifornia po përvelohet nga temperaturat e larta, Kolorado është përfshirë nga...