Lajmet e fundit

Në Antarktidë zbulohet për herë të parë një vezë gjigante, e vjetër 68 milionë vite
20Qer
Në Antarktidë zbulohet për herë të parë një vezë gjigante, e vjetër 68 milionë vite

Një fosil i çuditshëm 68 milion vjeçar i gjetur në ishullin Seymour në brigjet e Antark...

Infektologu Pëllumb Pipero apel qytetarëve: Kemi hyrë në një fazë të re të epidemisë
20Qer
Infektologu Pëllumb Pipero apel qytetarëve: Kemi hyrë në një fazë të re të epidemisë

Infektologu i njohur Pëllumb Pipero u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të zbatoj...

Del në breg kallamari më i madh i të gjitha kohërave [Foto]
20Qer
Del në breg kallamari më i madh i të gjitha kohërave [Foto]

Një kallamar gjigant tepër i rrallë i detit ka shokuar pushuesit në plazhin e Britannia...

Pamjet dramatike/ Copa akulli shkëputen dhe bien në det, shkakton dallgë të mëdha në Alaska
20Qer
Pamjet dramatike/ Copa akulli shkëputen dhe bien në det, shkakton dallgë të mëdha në Alaska

Pamjet dramatike tregojnë se si një pjesë e madhe e akullit bie në det dhe shkakton dal...

Ministria e Shëndetësisë: 53 raste të reja, një humbje jete në 24 orët e fundit
20Qer
Ministria e Shëndetësisë: 53 raste të reja, një humbje jete në 24 orët e fundit

Dr. Flutra Beqo nga Ministria e Shëndetësisë, tha se që në fillim të këtij komunikimi M...

20 Qershori, dita e parë e verës
20Qer
20 Qershori, dita e parë e verës

Sot, më 20 qershor në orën 23:44 minuta Europa do të mirëpresë sezonin më të nxehtë të...

82 raste të reja me koronavirus dhe shtatë të shëruar në Kosovë
19Qer
82 raste të reja me koronavirus dhe shtatë të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Studim: Nxehtësia mund të vrasë më shumë njerëz në SHBA sesa është raportuar më parë
19Qer
Studim: Nxehtësia mund të vrasë më shumë njerëz në SHBA sesa është raportuar më parë

Nga temperaturat e larta në SHBA për çdo vit regjistrohen mijëra vdekje. Këtë verë, COV...

Kali i qyqes viziton sofrën e Kurveleshit - stacionin e dytë me ushqim plotësues
19Qer
Kali i qyqes viziton sofrën e Kurveleshit - stacionin e dytë me ushqim plotësues

Kali i qyqes, një shpend madhështor dhe shumë i rrallë, është fotografuar në Nivicë të...

Shkencëtarët japin alarmin: Po nxehet Siberia!
19Qer
Shkencëtarët japin alarmin: Po nxehet Siberia!

Periudha e zgjatur e nxehtë e Siberisë ka vënë në alarm shkencëtarët, që thonë se këto...

Shënohen edhe 50 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
19Qer
Shënohen edhe 50 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dr. Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik, ka njoftuar se për 24 orët e fundit...

Japonia prezanton një aplikacion për gjurmimin e COVID-19
19Qer
Japonia prezanton një aplikacion për gjurmimin e COVID-19

Japonia i është shtuar listës së vendeve që kanë prezantuar një aplikacion në telefon p...