Lajmet e fundit

Kujdes gjatë vozitjes, borë në Strazhë, Mavrovë dhe në Kodër të diellit
27Jan
Kujdes gjatë vozitjes, borë në Strazhë, Mavrovë dhe në Kodër të diellit

Reshje të borës kanë nisur këtë mëngjes në Strazhë, Mavrovë dhe Kodrën e Diellit, njoft...

IGJEUM: Tërmeti i 26 nëntorit ishte 9 ballë në Hamallaj dhe Durrës, 7 ballë në Tiranë
27Jan
IGJEUM: Tërmeti i 26 nëntorit ishte 9 ballë në Hamallaj dhe Durrës, 7 ballë në Tiranë

Me 26 nëntor të viti 2019, Shqipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4...

Një tjetër tërmet dridh Shqipërinë gjatë natës
27Jan
Një tjetër tërmet dridh Shqipërinë gjatë natës

Një tërmet me magnitudë 3.6 ballë ka goditur gjatë natës vendin tonë. Sipas Instituti i...

Vranësira dhe reshje shiu, ky është parashikimi i motit për këtë javë në Mal të Zi
27Jan
Vranësira dhe reshje shiu, ky është parashikimi i motit për këtë javë në Mal të Zi

Moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë mëngjesi me reshje shiu, ndërsa mesdita...

Moti në Maqedoni për këtë javë do të mbajë me vranësira dhe reshje shiu
27Jan
Moti në Maqedoni për këtë javë do të mbajë me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me reshje shiu. Temperaturat do të lëvizin n...

Merrni çadrat me veti, moti në Kosovë do të jetë me shi
27Jan
Merrni çadrat me veti, moti në Kosovë do të jetë me shi

Java e fundit e muajit janar do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm me vranësira d...

Java e fundit e janarit me shi në Shqipëri
27Jan
Java e fundit e janarit me shi në Shqipëri

Java e fundit e janarit në vendin tonë do të nisë me reshje shiu dhe vranësira mesatare...

Frika dhe ankthi në epiqendrën e shpërthimit të koronavirusit në Wuhan [Video]
26Jan
Frika dhe ankthi në epiqendrën e shpërthimit të koronavirusit në Wuhan [Video]

Kina ka kufizuar udhëtimin e 30 milionë njerëzve pasi numri i vdekjeve të koronavirusit...

Fakte interesante që nuk i keni ditur për Tokën
26Jan
Fakte interesante që nuk i keni ditur për Tokën

Toka është planeti i tretë në sistemin diellor, ndërkaq sipas largësisë nga Dielli ësht...

Turqia e gjelbër/ Synohet mbjellja e 82 milionë fidanëve deri në nëntor
26Jan
Turqia e gjelbër/ Synohet mbjellja e 82 milionë fidanëve deri në nëntor

Rreth vitit 2050, 70 për qind e popullsisë së botës pritet të jetojë me qytete dhe kjo...

Instituti i Shëndetësisë: Virusi A në qarkullim, rekomandohet vaksinimi dhe mbajtja e higjienës
26Jan
Instituti i Shëndetësisë: Virusi A në qarkullim, rekomandohet vaksinimi dhe mbajtja e higjienës

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar qytetarët se...

Tërmeti në Turqi/ Ndodh mrekullia pas më shumë se 24 orë nxirren nënë e bijë të përqafuara
25Jan
Tërmeti në Turqi/ Ndodh mrekullia pas më shumë se 24 orë nxirren nënë e bijë të përqafuara

Tërmeti i mbrëmjes të së premtes përveç shkaktoi dëme të shumta, si në njerëz ashtu edh...