Lajmet e fundit

Vërtetohet folezimi i kryekuqes së vogël në liqenin e Shkodrës
29Maj
Vërtetohet folezimi i kryekuqes së vogël në liqenin e Shkodrës

Shpendët e Shqipërisë ka njoftuar se gjatë ekspeditave për monitorimin e shpendëve fole...

Fundjavë me shi në Mal të Zi
29Maj
Fundjavë me shi në Mal të Zi

Parashikimi i moti për ditën e premte në Mal të Zi, do të mbajë mot pjesërisht me re. T...

Vranësira dhe reshje shiu - ky pritet të jetë moti sot dhe fundjavë në Maqedoni
29Maj
Vranësira dhe reshje shiu - ky pritet të jetë moti sot dhe fundjavë në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot pjesërisht me re në orët e para të ditë...

Moti sot dhe fundjavë në Kosovë, me diell, reshje shiu e shkarkime rrufesh
29Maj
Moti sot dhe fundjavë në Kosovë, me diell, reshje shiu e shkarkime rrufesh

Në Kosovë vazhdon të mbretëron mot i freskët, kryesisht me vranësira dhe intervale me d...

Mot me vranësira dhe reshje shiu në Shqipëri
29Maj
Mot me vranësira dhe reshje shiu në Shqipëri

Moti për këtë fundjavë në Shqipëri do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndruesh...

IKSHPK: 19 të shëruar dhe katër raste me COVID-19 në Kosovë
28Maj
IKSHPK: 19 të shëruar dhe katër raste me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot më 28...

Larja e duarve është më e mirë sesa mbajtja e dorezave për të parandaluar infektimin nga koronavirusi
28Maj
Larja e duarve është më e mirë sesa mbajtja e dorezave për të parandaluar infektimin nga koronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) përmes këshillave ka rekomanduar që larja e r...

Francë, dritë jeshile për përdorimin e aplikacionit kundër COVID-19
28Maj
Francë, dritë jeshile për përdorimin e aplikacionit kundër COVID-19

Më 25 maj, autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave nxori një vendim për një proje...

Agjencia Evropiane e Hapësirës planifikon rikthimin e njeriut në Hënë
28Maj
Agjencia Evropiane e Hapësirës planifikon rikthimin e njeriut në Hënë

Një modul evropian do të shoqërojë kthimin e njerëzve në Hënë në vitin 2024, si pjesë e...

Shkencëtarët paralajmërojnë se zjarret ‘zombi’ mund të rikthejnë flakët masive në Arktik
28Maj
Shkencëtarët paralajmërojnë se zjarret ‘zombi’ mund të rikthejnë flakët masive në Arktik

Shkencëtarët kanë njoftuar se kanë parë sinjale të mëdha për rikthim të zjarreve rreth...

Avioni më i madh elektrik në botë do të fluturojë për herë të parë në qiell
28Maj
Avioni më i madh elektrik në botë do të fluturojë për herë të parë në qiell

Avioni më i madh elektrik në botë është gati të fluturojë për herë të parë në qiell. Ca...

Sërish rritet numri i të infektuarve nga koronavirusi në Shqipëri, 26 raste të reja vetëm në Tiranë
28Maj
Sërish rritet numri i të infektuarve nga koronavirusi në Shqipëri, 26 raste të reja vetëm në Tiranë

Dr. Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik, ka bërë të ditur se Tirana vazhdon të...