Lajmet e fundit

'Brrrrrrrr!': Vishuni trashë, acari siberik përfshin Kosovën
15Jan
'Brrrrrrrr!': Vishuni trashë, acari siberik përfshin Kosovën

Depërtimi i masave të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit kanë përfshirë të gjithë ra...

Fundjavë e ftohtë dhe me borë në Shqipëri
15Jan
Fundjavë e ftohtë dhe me borë në Shqipëri

Depërtimi i masave të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit kanë përfshirë të gjithë ra...

Ngrohja rekord e oqeaneve, kryeson Mesdheu me shkallën më të lartë të nxehtësie
14Jan
Ngrohja rekord e oqeaneve, kryeson Mesdheu me shkallën më të lartë të nxehtësie

Ngrohja rekord e oqeaneve, me Mesdheun që ka shkallën më të lartë të ngrohjes globalish...

Censusi Ndërkombëtar i Shpendëve më 15-17 janar në Shqipëri
14Jan
Censusi Ndërkombëtar i Shpendëve më 15-17 janar në Shqipëri

Viti 2021 shënon 55 vjetorin e Censusit Ndërkombëtar të Shpendëve të Ujit. Ky program p...

Rritet për tri metra niveli i ujit në liqenin e Batllavës dhe Badovcit
14Jan
Rritet për tri metra niveli i ujit në liqenin e Batllavës dhe Badovcit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ni...

Bora mbulon Kosovën/ Policia apelon për kujdes të shtuar gjatë ngasjes në rrugë me ngrica
14Jan
Bora mbulon Kosovën/ Policia apelon për kujdes të shtuar gjatë ngasjes në rrugë me ngrica

Policia e Kosovës ka apeluar për kujdes të shtuar në komunikacion pas reshjeve të borës...

Me 16 dhe 17 Janar, shënohet Censusi Ndërkombëtar i Shpendëve Ujorë në Kosovë
14Jan
Me 16 dhe 17 Janar, shënohet Censusi Ndërkombëtar i Shpendëve Ujorë në Kosovë

Për herë të tretë me radhë Kosova i bashkëngjitet aktivitetit – Censusi Ndërkombëtar i...

Borë e madhe në Kukës, disa fshatra pa energji elektrike
14Jan
Borë e madhe në Kukës, disa fshatra pa energji elektrike

Rënia e ndjeshme e temperaturave nën zero grade me reshje bore në zonat e larta malore...

Korçë mbulohet nga bora/ Akull në rrugë, autoritetet thirrje drejtuesve të mjeteve: Pajisuni me zinxhirë
14Jan
Korçë mbulohet nga bora/ Akull në rrugë, autoritetet thirrje drejtuesve të mjeteve: Pajisuni me zinxhirë

Që nga mbrëmë ka nisur reshjet e borës në Qarkun e Korçës, prej qytetit e deri në zonën...

I ftohti polar përfshin Ballkanin
14Jan
I ftohti polar përfshin Ballkanin

Depërtimi i masave ajrore nga veriu i kontinentit kanë përfshirë të gjithë rajonin tonë...

Bora zbardhë Korçën [Foto]
14Jan
Bora zbardhë Korçën [Foto]

Reshjet e dendura të dëborës kanë përfshirë mbrëmjen e sotme qytetin e Korçës. Kjo ësht...

Nisin reshjet e borës në juglindje të Shqipërisë
13Jan
Nisin reshjet e borës në juglindje të Shqipërisë

Reshjet e dendura të borës të rëna gjatë orëve të fundit kanë sjellë problemet e para n...