Lajmet e fundit

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë në Mal të Zi
10Kor
Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët dhe me diell. Temperaturat...

Mot i nxehtë na pret ditëve në vijim, këto janë temperaturat në Maqedoninë e Veriut
10Kor
Mot i nxehtë na pret ditëve në vijim, këto janë temperaturat në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe me diell gjat...

Ky është parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Kosovë
10Kor
Ky është parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Kosovë

Sipas parashikimit të motilokal.com këtë fundjavë në Kosovë do të mbajë mot stabil, i n...

Koha për plazh! Mësoni si do të jenë temperaturat për këtë fundjavë në Shqipëri
10Kor
Koha për plazh! Mësoni si do të jenë temperaturat për këtë fundjavë në Shqipëri

Vendi ynë vazhdon të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike. Sot në Sh...

Alarmante, 207 të infektuar nga COVID-19 në Kosovë
09Kor
Alarmante, 207 të infektuar nga COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Studimi:  Shëtitja e mëngjesit çelës për një gjumë më të mirë pas operacionit ‘bypass’ të zemrës
09Kor
Studimi: Shëtitja e mëngjesit çelës për një gjumë më të mirë pas operacionit ‘bypass’ të zemrës

Vetëm gjysmë ore ecje në mëngjes mund të ndihmojë që pacientët që i janë nënshtruar ope...

Ish presidentja Jahjaga mbledh mbeturina në Gërmi, apelon qytetarët për ruajtjen e natyrës
09Kor
Ish presidentja Jahjaga mbledh mbeturina në Gërmi, apelon qytetarët për ruajtjen e natyrës

Ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, përmes një postimi në rrjetin social Faceboo...

168 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut
09Kor
168 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Tre viktima dhe 168 raste të reja me COVID-19 është bilanci i 24 orëve të fundit në Maq...

Studim: Më shumë se gjysma e popullsisë së botës nuk ka qasje në të dhënat për cilësinë e ajrit
09Kor
Studim: Më shumë se gjysma e popullsisë së botës nuk ka qasje në të dhënat për cilësinë e ajrit

Megjithëse ndotja e ajrit është rreziku më i madh i mjedisit për shëndetin e njeriut, n...

Ngjarje e pazakontë në Turqi: Gjendet kërpudha gjigante 5 kilogramësh
09Kor
Ngjarje e pazakontë në Turqi: Gjendet kërpudha gjigante 5 kilogramësh

Muharrem Kose nga fshati Jesilpinar i Kastamonus të Turqisë gjeti një kërpudhë me peshë...

Shqipëria vendi me koloninë më të madhe të dallëndyshes së detit në Evropë
09Kor
Shqipëria vendi me koloninë më të madhe të dallëndyshes së detit në Evropë

Gjatë këtij sezoni, PPNEA ka monitoruar folezimin e dallëndyshes së detit (Glareola pra...

Ministria e Shëndetësisë: 82 raste të reja me koronavirus në Shqipëri
09Kor
Ministria e Shëndetësisë: 82 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Është rritur numri i të shtruarve në spitale, kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësi...