Lajmet e fundit

Programi Botëror i Ushqimit fiton Çmimin Nobel për Paqen
09Tet
Programi Botëror i Ushqimit fiton Çmimin Nobel për Paqen

Programit Botëror i Ushqimit, i Organizatës së Kombeve të Bashkuara i është dhënë  ...

Ministria e Shëndetësisë këshillon qytetarët si ta mposhtin më lehtë koronavirusin
09Tet
Ministria e Shëndetësisë këshillon qytetarët si ta mposhtin më lehtë koronavirusin

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar disa këshilla për qytetarët në mënyrë që të kaloj...

20 kafshët që kanë qenë në tokë më gjatë se njerëzit [Foto]
09Tet
20 kafshët që kanë qenë në tokë më gjatë se njerëzit [Foto]

Toka është mbi 4 miliard vjet e vjetër, dhe nuk është çudi që ka pasur shumë lloje të n...

Një tjetër univers ekzistonte para tonit - Energjia e tij del nga vrimat e zeza, thotë fituesi i çmimit Nobel
09Tet
Një tjetër univers ekzistonte para tonit - Energjia e tij del nga vrimat e zeza, thotë fituesi i çmimit Nobel

Fituesi i çmimit Nobel për Fizikë ka deklaruar se ka pasur një tjetër univers para “shp...

Ikin vranësirat, del dielli - Mësoni si do te jete moti në Shqipëri dhe Kosovë
09Tet
Ikin vranësirat, del dielli - Mësoni si do te jete moti në Shqipëri dhe Kosovë

Pas një periudhe me vranësira dhe reshje shiu, gradualisht në Shqipëri sot dhe dy ditët...

Parashikimi i motit për sot dhe dy ditët në vazhdim në Mal të Zi
09Tet
Parashikimi i motit për sot dhe dy ditët në vazhdim në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot pjesërisht me re në orët e para të ditës, ndërsa...

Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me re e intervale me diell
09Tet
Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me re e intervale me diell

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i ngrohtë dhe pjesërisht me re. Tempera...

Moti i freskët e me diell, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Kosovë
09Tet
Moti i freskët e me diell, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Kosovë

Nga sot dhe fundjavë në Kosovë do të shtrihen fusha më të qëndrueshme të presionit të l...

Rikthehet moti me diell në Shqipëri
09Tet
Rikthehet moti me diell në Shqipëri

Pas një periudhe me vranësira dhe reshje shiu, gradualisht në Shqipëri sot dhe dy ditët...

Fotografitë më të bukura të hapësirës për vitin 2020
08Tet
Fotografitë më të bukura të hapësirës për vitin 2020

Subjektet më të fotografuara të Universit janë portretizuar në një dritë të paparë në k...

OPEC: Nafta do të jetë burimi kryesor i energjisë në planin afatgjatë
08Tet
OPEC: Nafta do të jetë burimi kryesor i energjisë në planin afatgjatë

Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) ka parashikuar se nafta do të vazhdoj...

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat: 169 raste të reja dhe 100 të shëruar nga COVID-19 në Shqipëri
08Tet
Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat: 169 raste të reja dhe 100 të shëruar nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fu...