Lajmet e fundit

Do shkoni në pushime? Çfarë duhet të bëni që lulet të mos thahen për ujë
19Kor
Do shkoni në pushime? Çfarë duhet të bëni që lulet të mos thahen për ujë

Jeni duke bërë gati valixhet për të shkuar në pushime por jeni të shqetësuar se mos ju...

Imazhe mahnitëse të stuhive dhe rrufeve në Amerikë/ Fotografi shkrep pamjet më epike të motit ekstrem
19Kor
Imazhe mahnitëse të stuhive dhe rrufeve në Amerikë/ Fotografi shkrep pamjet më epike të motit ekstrem

Kur bëhet fjalë për motin, ka vetëm një gjë që të gjithëve na pëlqen më shumë sesa të f...

Katër të vdekur dhe 102 raste të reja nga koronavirusi në Shqipëri
18Kor
Katër të vdekur dhe 102 raste të reja nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edh...

Kompania më e madhe e naftës në botë pajtohet të ul prodhimin e karbonit për të përmbushur objektivat e klimës
18Kor
Kompania më e madhe e naftës në botë pajtohet të ul prodhimin e karbonit për të përmbushur objektivat e klimës

Kompania më e madhe në botë për prodhimin e naftës, ARAMCO nga Arabia Saudite, është ba...

Turqia do të lëshojë satelitin e parë në hapësirë në vitin 2022
18Kor
Turqia do të lëshojë satelitin e parë në hapësirë në vitin 2022

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Adil Karaismailoglu tha se sateliti i parë...

Konfirmohen 145 raste të reja dhe 171 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë
18Kor
Konfirmohen 145 raste të reja dhe 171 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Gjirokastra, magjia e qytetit të gurtë!
18Kor
Gjirokastra, magjia e qytetit të gurtë!

Gjirokastër është qytet në Shqipërinë jugore, banorët e të cilit quhen gjirokastritë. Q...

Pas koronavirusit, Wuhan ‘pushtohet’ nga uji [Foto]
18Kor
Pas koronavirusit, Wuhan ‘pushtohet’ nga uji [Foto]

Wuhan është qyteti kinez nga i cili virusi COVID-19 u përhap në të gjithë botën. Por ta...

E mahnitshme: Balena 40 tonëshe bën ‘akrobaci’ në det, mahniten turistët [Foto]
18Kor
E mahnitshme: Balena 40 tonëshe bën ‘akrobaci’ në det, mahniten turistët [Foto]

Një balenë prej 40 tonësh, është parë duke bërë “akrobaci” në det, ndërsa turistët aty...

Shi e breshër në Podujevë, shkaktohen dëme në bujqësi
17Kor
Shi e breshër në Podujevë, shkaktohen dëme në bujqësi

Sot në Kosovë gjatë paradites dhe mesditës ka mbizotëruar mot stabil pjesërisht me re d...

Më afër diellit se kurrë më parë, realizohen fotografitë e rralla [Foto]
17Kor
Më afër diellit se kurrë më parë, realizohen fotografitë e rralla [Foto]

Agjencia Europiane e Hapësirës (ESA) dhe NASA ka publikuar fotot e para të Diellit të k...

Ndalimi i prodhimit të naftës i kushton Libisë më shumë se 7 miliard dollarë humbje
17Kor
Ndalimi i prodhimit të naftës i kushton Libisë më shumë se 7 miliard dollarë humbje

Korporata Kombëtare e Naftës në Libi (NOC) njoftoi se kostoja e ndalimit të prodhimit t...