Lajmet e fundit

Sot, mot i freskët dhe kryesisht me vranësira në Kosovë
30Sht
Sot, mot i freskët dhe kryesisht me vranësira në Kosovë

Moti sot dhe nesër në Kosovë parashihet të mbajë i freskët, me vranësira dhe kohëpaskoh...

Mot i kthjellët por i freskët, ky është parashikimi për sot dhe nesër në Shqipëri
30Sht
Mot i kthjellët por i freskët, ky është parashikimi për sot dhe nesër në Shqipëri

Pas disa ditëve me stuhi, reshje shiu, era dhe bubullima e mot kryesisht të vranët, gra...

Prishtina ‘bëhet me lumë’, pas reshjeve të shiut
29Sht
Prishtina ‘bëhet me lumë’, pas reshjeve të shiut

Gjatë pasdites së sotme pothuajse i tërë territori i Kosovës është përfshirë nga reshje...

Emiratet e Bashkuara Arabe: Në vitin 2024 dërgojmë në Hënë anijen kozmike
29Sht
Emiratet e Bashkuara Arabe: Në vitin 2024 dërgojmë në Hënë anijen kozmike

Kryeministri dhe nënkryetari i Emirateve të Bashkuara Arabe ka thënë se vendi i tij ka...

Shitja e naftës në Norvegji bie për 12 për qind
29Sht
Shitja e naftës në Norvegji bie për 12 për qind

Agjencia e Statistikave të Norvegjisë ka njoftuar se shitja e derivateve të naftës në v...

Për 24 orë, 127 raste të reja dhe 103 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
29Sht
Për 24 orë, 127 raste të reja dhe 103 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar poziti...

Disa fakte interesante rreth rrufesë
29Sht
Disa fakte interesante rreth rrufesë

Rrufeja jep një pamje vërtetë mahnitëse që të lë pa frymë, por në të njëjtën kohë është...

Stambolli goditet nga një stuhi e madhe shiu dhe breshëri
29Sht
Stambolli goditet nga një stuhi e madhe shiu dhe breshëri

Drejtoria e Përgjithshme e Meteorologjisë e Turqisë ka paralajmëruar banorët e Stamboll...

IKSHPK: 72 të shëruar dhe 54 raste të reja me COVID-19
29Sht
IKSHPK: 72 të shëruar dhe 54 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe lab...

Studiuesit italianë zbulojnë një rrjet liqenesh me ujë të kripur në planetin Mars
29Sht
Studiuesit italianë zbulojnë një rrjet liqenesh me ujë të kripur në planetin Mars

Ekziston një rrjet liqenesh të kripura nën akullin e Polit të Jugut të Marsit, i cili m...

Arkitekti italian dëshiron të ndërtojë qytetin me një milion pemë
29Sht
Arkitekti italian dëshiron të ndërtojë qytetin me një milion pemë

Arkitekti italian Stefano Boeri ka nisur një fushatë globale për të promovuar pylltarin...

Shtatë mënyra për të mbijetuar çdo aksidenti që mund të ndodhë ndërsa jeni duke vozitur
29Sht
Shtatë mënyra për të mbijetuar çdo aksidenti që mund të ndodhë ndërsa jeni duke vozitur

Një ish-marinës i SEAL ka ndarë disa këshilla të rëndësishme nëse ndonjëherë gjendeni t...