Lajmet e fundit

Kosova sot 46 raste të reja dhe 62 të shëruar nga COVID-19
30Sht
Kosova sot 46 raste të reja dhe 62 të shëruar nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe lab...

Pas ciklonit dhe rrebesheve të shiut, një fenomen i pazakontë parashikohet të ndodhë në Shqipëri
30Sht
Pas ciklonit dhe rrebesheve të shiut, një fenomen i pazakontë parashikohet të ndodhë në Shqipëri

Pas ciklonit që goditi Greqinë, Italinë dhe rrebesheve të shiut në fundjavë e reshjeve...

Shtatë përfitimet e ecjes në shi
30Sht
Shtatë përfitimet e ecjes në shi

Shumë njerëz e duan erën e shiut dhe tingullin e tij që bie. Disa e konsiderojnë shiun...

Bien shitjet e makinave me naftë e benzinë, rritet shitja e makinave elektrike gjatë pandemisë
30Sht
Bien shitjet e makinave me naftë e benzinë, rritet shitja e makinave elektrike gjatë pandemisë

Pandemia COVID-19 ka çuar në një kolaps shitjeje të makinave me naftë dhe benzinë, por...

Vranësira dhe diell, njihuni me parashikimin e motit për sot dhe nesër në Maqedoni
30Sht
Vranësira dhe diell, njihuni me parashikimin e motit për sot dhe nesër në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me...

Sot, mot i freskët dhe kryesisht me vranësira në Kosovë
30Sht
Sot, mot i freskët dhe kryesisht me vranësira në Kosovë

Moti sot dhe nesër në Kosovë parashihet të mbajë i freskët, me vranësira dhe kohëpaskoh...

Mot i kthjellët por i freskët, ky është parashikimi për sot dhe nesër në Shqipëri
30Sht
Mot i kthjellët por i freskët, ky është parashikimi për sot dhe nesër në Shqipëri

Pas disa ditëve me stuhi, reshje shiu, era dhe bubullima e mot kryesisht të vranët, gra...

Prishtina ‘bëhet me lumë’, pas reshjeve të shiut
29Sht
Prishtina ‘bëhet me lumë’, pas reshjeve të shiut

Gjatë pasdites së sotme pothuajse i tërë territori i Kosovës është përfshirë nga reshje...

Emiratet e Bashkuara Arabe: Në vitin 2024 dërgojmë në Hënë anijen kozmike
29Sht
Emiratet e Bashkuara Arabe: Në vitin 2024 dërgojmë në Hënë anijen kozmike

Kryeministri dhe nënkryetari i Emirateve të Bashkuara Arabe ka thënë se vendi i tij ka...

Shitja e naftës në Norvegji bie për 12 për qind
29Sht
Shitja e naftës në Norvegji bie për 12 për qind

Agjencia e Statistikave të Norvegjisë ka njoftuar se shitja e derivateve të naftës në v...

Për 24 orë, 127 raste të reja dhe 103 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
29Sht
Për 24 orë, 127 raste të reja dhe 103 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar poziti...

Disa fakte interesante rreth rrufesë
29Sht
Disa fakte interesante rreth rrufesë

Rrufeja jep një pamje vërtetë mahnitëse që të lë pa frymë, por në të njëjtën kohë është...