Lajmet e fundit

Katastrofë ekologjike në plazhin me rërë të zezë në Rusi
06Tet
Katastrofë ekologjike në plazhin me rërë të zezë në Rusi

Një rrjedhje e karburantit toksik të raketave, arsenik dhe zhivë është shkaku i mundshë...

Në 24 orët e fundit, 158 raste të reja dhe 140 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
06Tet
Në 24 orët e fundit, 158 raste të reja dhe 140 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve janë...

Kungulli 702 kilogramë thyen rekordin shtetëror në Gjermani [Foto]
06Tet
Kungulli 702 kilogramë thyen rekordin shtetëror në Gjermani [Foto]

Kevin Rataj është një fermerë 26-vjeçar nga Hagermarsch, i cili fitoi kampionatin e 16-...

Shkencëtarët e vrimave të zeza fitojnë Çmimin Nobel për Fizikë
06Tet
Shkencëtarët e vrimave të zeza fitojnë Çmimin Nobel për Fizikë

Tre shkencëtarë janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Fizikë, për punën e tyre në të kupt...

Sot 122 të shëruar dhe 34 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
06Tet
Sot 122 të shëruar dhe 34 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe lab...

Paralajmërimet për vërshime, kërkohet aktivizim i shtabeve të krizave
06Tet
Paralajmërimet për vërshime, kërkohet aktivizim i shtabeve të krizave

Pas paralajmërimeve për vërshime të mundshme në Kosovë, njohësi i çështjeve të emergjen...

Paralajmërohen vërshime në Kosovë
06Tet
Paralajmërohen vërshime në Kosovë

Reshjet e shiut që kanë nisur që nga pasditja e së hënës në Kosovë po vazhdojnë edhe më...

Vermoshi bëhet me qendër të re turistike
06Tet
Vermoshi bëhet me qendër të re turistike

Vermoshi është pjesë e Njësisë Administrative Kelmend, brenda kufirit të Parkut të Alpe...

Pas 50 vitesh rikthehet për të folezuar lejleku i rrallë në Shqipëri
06Tet
Pas 50 vitesh rikthehet për të folezuar lejleku i rrallë në Shqipëri

Rikthehet pas 50 vitesh në Shqipëri për të folezuar, lejleku i rrallë (Ciconia Ciconia)...

'Pusho shqip', ceremonia dedikuar zhvillimit të turizmit Kosovë-Shqipëri
05Tet
'Pusho shqip', ceremonia dedikuar zhvillimit të turizmit Kosovë-Shqipëri

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë i Republikës së Kosovës, Vesel Krasniqi mori pjesë n...

Raporti për 24 orët e fundit: 144 raste të reja dhe 150 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
05Tet
Raporti për 24 orët e fundit: 144 raste të reja dhe 150 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Gjatë javës së 40 të pandemisë, javës që lamë pas, epidemia është paraqitur me nje tren...

Për 24 orë, 41 raste të reja dhe 73 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë
05Tet
Për 24 orë, 41 raste të reja dhe 73 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe lab...