Moti në Dortmund

21 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
16-18
Clear sky I kthjellët
3°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
-2°
2 m/s - perëndim
22 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fog Mjegull
-2°
1 m/s - jugperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
-2°
<1 mm
2 m/s - jug-jugperëndim
12-18
Cloudy I vrenjtur
1°
<1 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
18-24
Cloudy I vrenjtur
1°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
23 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
2°
1 m/s - jug-jugperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
2°
1 m/s - lindje-juglindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
1 m/s - lindje
18-24
Clear sky I kthjellët
1°
2 m/s - verilindje
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
-3°
2 m/s - jug
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
07-13
Clear sky I kthjellët
-2°
2 m/s - jugperëndim
13-19
Clear sky I kthjellët
5°
1 m/s - perëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
1°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
25 Janar E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
-2°
0 m/s - jug-juglindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
0°
1 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
0 m/s - veri-veriperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
0°
2 m/s - juglindje
26 Janar E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
4°
3 m/s - jug
07-13
Cloudy I vrenjtur
4°
3 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
3 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
7°
<1 mm
3 m/s - jug-jugperëndim
27 Janar E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
7°
<1 mm
4 m/s - jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
7°
4 m/s - jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
9°
6 m/s - jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
8°
7 m/s - jug-jugperëndim
28 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
9°
8 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Rain Shi
11°
3 mm
9 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Rain Shi
10°
1 mm
10 m/s - jugperëndim
19-01
Light rain showers Reshje të lehta shiu
6°
<1 mm
6 m/s - jugperëndim
29 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain showers Shi
6°
4 mm
8 m/s - perëndim-jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
<1 mm
8 m/s - perëndim-jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
8°
<1 mm
8 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
7°
<1 mm
6 m/s - jugperëndim
30 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
8°
<1 mm
7 m/s - jugperëndim
07-13
Rain Shi
10°
3 mm
9 m/s - jugperëndim
13-19
Rain Shi
13°
4 mm
10 m/s - perëndim-jugperëndim

Dortmund

Dortmundi është një qytet në perëndim të Gjermanisë dhe gjendet në zonën e Ruhrit. Ai është qyteti dhe qendra tregtare e ekonomike më e madhe e Westfalenit dhe i përket landit të Nordrhein-Westfalenit.