Moti në Paris

01 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
12°
0
2 m/s - 2.4
09:00
Pjesërisht me re
19°
0
2 m/s - 2.3
12:00
Pjesërisht me re
24°
0
3 m/s - 2.5
15:00
Pjesërisht me re
25°
0
3 m/s - 2.7
18:00
Pjesërisht me re
20°
0
3 m/s - 2.6
21:00
Pjesërisht me re
16°
0
3 m/s - 2.8
00:00
Pothuajse i kthjellët
14°
0
3 m/s - 2.5

Mësoni çfarë moti na pret të dielën në Maqedoni

2023-09-30 21:24:26
02 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
12°
0
2 m/s - 2.1
12:00
Pothuajse i kthjellët
24°
0
2 m/s - 2.2
18:00
Pjesërisht me re
20°
0
3 m/s - 2.9
00:00
Pjesërisht me re
20°
0
5 m/s - 5.2
03 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Reshje të lehta shiu
18°
0.6
6 m/s - 5.9
12:00
Pothuajse i kthjellët
19°
0
7 m/s - 6.8
18:00
I kthjellët
15°
0
3 m/s - 3.1
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
2 m/s - 1.8
04 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
9°
0
2 m/s - 1.8
12:00
Pjesërisht me re
17°
0
2 m/s - 1.7
18:00
Pjesërisht me re
13°
0
2 m/s - 1.8
00:00
Pjesërisht me re
10°
0
2 m/s - 1.5
05 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
8°
0
2 m/s - 2.2
12:00
Pjesërisht me re
18°
0
0 m/s - 0.1
18:00
I kthjellët
13°
0
2 m/s - 2
00:00
Pjesërisht me re
9°
0
2 m/s - 1.9
06 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
8°
0
1 m/s - 1.3
12:00
Pjesërisht me re
18°
0
1 m/s - 0.9
18:00
Pjesërisht me re
14°
0
2 m/s - 1.5
00:00
Pjesërisht me re
9°
0
3 m/s - 2.7
07 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
8°
0
2 m/s - 2
12:00
Pothuajse i kthjellët
21°
0
1 m/s - 1
18:00
Pjesërisht me re
16°
0
2 m/s - 2.1
00:00
I kthjellët
11°
0
3 m/s - 2.5
08 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
9°
0
2 m/s - 2
12:00
Pothuajse i kthjellët
23°
0
1 m/s - 1.4
18:00
I kthjellët
17°
0
3 m/s - 2.5
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
0 m/s - 0.2
09 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
10°
0
2 m/s - 1.7
12:00
Me diell
22°
0
2 m/s - 2
18:00
I kthjellët
17°
0
3 m/s - 3.2
00:00
I kthjellët
15°
0
5 m/s - 4.8

Paris

Parisi është kryeqyteti i shtetit të Francës dhe krahinës së Île-de-France (ishulli i Francës) dhe qyteti më i madh i Francës. Në tekstet e moçme latine Parisi emërohet edhe Lutetia apo Lutezia. Lumi Sena e ndan qytetin në një dy pjesë. Pjesa veriore dhe pjesa jugore (rive gauche „bregu i majtë“). Parisi zyrtarisht numëron 2.138.551 banorë.