Moti në Selanik

28 Mars E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
17-18
Rain Shi
11°
<1 mm
0 m/s - veri
18-24
Light rain Shi
11°
<1 mm
0 m/s - veri-veriperëndim
29 Mars E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-07
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
1 m/s - veri-veriperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
1 m/s - veri-verilindje
12-18
Cloudy I vrenjtur
12°
1 m/s - veriperëndim
18-24
Clear sky I kthjellët
13°
1 m/s - jug-jugperëndim
30 Mars E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fog Mjegull
10°
2 m/s - lindje-juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
2 m/s - verilindje
12-18
Fair Pothuajse i kthjellët
13°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
2 m/s - jug-jugperëndim
31 Mars E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
11°
2 m/s - verilindje
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
4 m/s - veri
09-15
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
5 m/s - veri
15-21
Cloudy I vrenjtur
14°
<1 mm
1 m/s - veriperëndim
21-03
Rain Shi
12°
1 mm
1 m/s - veri-veriperëndim
1 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Rain Shi
10°
2 mm
1 m/s - verilindje
09-15
Rain Shi
11°
2 mm
3 m/s - jug-juglindje
15-21
Heavy rain showers Me pikla shiu
13°
13 mm
5 m/s - juglindje
21-03
Clear sky I kthjellët
5°
6 m/s - veri-veriperëndim
2 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky I kthjellët
4°
6 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Clear sky I kthjellët
4°
6 m/s - veri
15-21
Clear sky I kthjellët
12°
1 m/s - veri
21-03
Fair Pothuajse i kthjellët
9°
2 m/s - jug-juglindje
3 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
<1 mm
3 m/s - lindje
09-15
Cloudy I vrenjtur
9°
1 m/s - verilindje
15-21
Rain Shi
11°
1 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
21-03
Rain Shi
10°
1 mm
1 m/s - jug
4 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
1 m/s - veri-verilindje
09-15
Rain Shi
9°
2 mm
1 m/s - veri-veriperëndim
15-21
Rain Shi
12°
1 mm
2 m/s - lindje-verilindje
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
1 m/s - lindje
5 Prill E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
2 m/s - veri
09-15
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
1 m/s - veri
15-21
Cloudy I vrenjtur
15°
3 m/s - jug-juglindje
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
0 m/s - lindje
6 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
2 m/s - veri
09-15
Cloudy I vrenjtur
11°
<1 mm
0 m/s - perëndim-jugperëndim
15-21
Rain Shi
13°
1 mm
2 m/s - jugperëndim

Selanik

Selaniku është i qyteti i dytë më i madh në Greqi dhe kryeqyteti i rajonit të Maqedonisë Qendrore, si dhe kryeqytet i Administratës së decentralizuar të Maqedonisë dhe Thrakisë. Selaniku është qendra e dytë më e madhe ekonomike, industriale, tregtare dhe politike e Greqisë.