Moti në Shqipëri i kthjellët dhe i ftohtë

Moti në Shqipëri i kthjellët dhe i ftohtë

Moti në Shqipëri vijon të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti të jetë i kthjellët dhe i ftohtë.

Sipas parashikimit të motilokal.com moti në vendin tonë do të mbajë i kthjellët. Temperaturat për ditën e sotme do të luhatën nga 2 deri në 9 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të perëndimit-veriperëndimit.

E enjtja do të jetë mëngjesi me mot të pothuajse të kthjellët, ndërsa mesdita pjesërisht me re. Temperaturat parashihen të lëvizin prej 6 deri në 10 °C. /Motilokal.com