Vazhdon moti i thatë dhe i ftohtë në Kosovë

Vazhdon moti i thatë dhe i ftohtë në Kosovë

Moti në Kosovë vazhdon të jetë nën ndikimin e masave të ftohta ajrore, që do të mbajë mot me diell, të thatë dhe të ftohtë.

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i kthjellët. Temperaturat do të lëvizin nga -3 deri në 3 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të veri-verilindjes.

E enjtja do të jetë me mot pjesërisht me re. Temperaturat pritet të lëvizin prej -3 deri në 6 °C. /Motilokal.com